Vymezený čas zaplnili devíti písničkami, ať už těmi staršími jako Děvkař, Alkohol nebo Paragáni až po novější Kriminál. Zároveň byl tento hudební set posledním za bicí soupravou pro bubeníka Láďu Douska. „Raději bychom byli, kdyby se loučil v Kolíně, ale vyšlo to takhle, tak se nedá nic dělat. Máme vyhlídnutého nového, už s námi pracuje na aktuální desce a měl by s námi i koncertovat,“ shrnul Kampe.

Po krátké pauze na proměnu aparatury už patřil celý zbytek večera Benefitu, a i když i Blue Bucks měl u publika slušnou odezvu, najednou byl sál celý zaplněný.

Kapela se dvěma zpěváky, Vláďou „Gumáčkem“ Koudelkou a Jiřím Jechem zahájila koncert skladbami Odpočet, Život nám utíká a především hitem Zpívá s námi celý svět s tradičními skoky muzikantů na pódiu.

Pak už došlo na slavnostní akt uvedení desky pojmenované Rock and Roll a nebe do života. Jeho kmotry se stali zpěvačka kapely Laura a její tygři Lucie Bakešová, která nazpívala titulní skladbu a fotograf a novinář Zdeněk Hejduk. „V mládí jsem byl fanouškem kapely Punc a Benefit mě dlouho míjel, poprvé jsem jej viděl tak před pětačtyřiceti lety a byl jsem unesený z jejich kostýmů, choreografií a chytlavých písniček. Většina z toho jim zůstala dodnes,“ pronesl kmotr, než desku polil šampaňským a Gumáček ji hodil do publika. Pak už nastala několikahodinová oslava bigbítu.

Benefit ve dvou hudebních blocích namíchal hity, především ty mající inspiraci v pohádkách, s těmi z nové desky. Její kmotra Lucie Bakešová zazpívala pomalou baladu, která dala desce jméno, z novinky zazněl ještě Zlatý klíč, Velký hráč, Zloděj nebo král, Když jsem tě potkal, Zodiak nebo Vzdálená. Na poslední dvě jmenované písně přišel s baskytarou Václav Kalaš, který už v kapele není, ale tyto skladby na ní nahrál.

Jak čas postupoval, dostalo se na takové pecky jako Hloupý Honza, Zpověď, Tenhle rokenrol je náš nebo Šibenice, ty už sborově zpíval celý zaplněný sál. Úplně posledním pak byl po půlnoci pohádkový Smolíček, nadšení fanoušci si ještě vytleskali přídavek v podobě reprízy Baby Jagy, která dala Benefitu i její logo.

Jak i tento večer potvrdil, kapela by mohla žít z podstaty. Hitů, které její fanoušci milují a pokaždé společně s ní zpívají, má na rozdávání. Přesto pořád hledá, nestojí na místě a natáčí nové desky. A za to jí patří uznání.