„Jsme asi jedinou takhle starou kapelou, která hraje v původní sestavě a nemá v ní žádného nového mladého muzikanta,“ shrnul před koncertem zpěvák a kytarista Pavel Váně.

Hned s prvními takty skladeb Kdo je tam a Čistý štít u firmy mít z desky Mozek, kterou kapela vydala jako jednu z posledních ve své diskografii, se zaplnil i prostor před pódiem. Potlesk si vysloužil první větší hit, skladba Mauglí, zpívaná klávesistou Romanem Dragounem, který záhy sklidil ještě bouřlivější aplaus. To když jej spoluhráči nechali na pódiu samotného a on vystřihl nádhernou skladbu Zdroj z repertoáru jeho kapely Futurum, kterou ještě povýšil výkon zvukaře Ládi Douska. Došlo i na další oblíbenou skladbu Muž, který se podobá odvrácené straně Měsíce a v závěru pak bouřlivě aplaudovaný výběr z rockové opery Dialog s vesmírem.

Většina fanoušků znala z úvodní skladby Země 2555 každý tón a pomalou Píseň o jablku, ve které bubeník Zdeněk Kluka zahrál známý motiv na zobcovou flétnu, zazpíval jako chorál celý sál, stejně jako hymnickou Planeta Hieronyma Bosche II, jejíž text za minulého režimu nesměl na desku.

Nadšení fanoušci si vytleskali ještě přídavek, v němž kapela sáhla k bluesové písničce 200 malých cigaretek, kterou Zdeněk Kluka napsal pro brněnské divadlo Husa Na Provázku. „Nádherná muzika, perfektní atmosféra, moc jsem si to užil a jdu si koupit CD Dialog s vesmírem, které doma nemám,“ vyznal se po posledním akordu jeden z návštěvníků.