Organizátoři program druhé adventní neděle spojili s nadcházejícím svátkem Mikuláše, takže hned po několika slovech komunálního politika a zástupce církve následoval ostrý střih a na pódium přikvačil anděl, Mikuláš a čert nebo-li v těchto převlecích oblečení členové kapely Maxíci v čele se zpěvákem bývalé skupiny Maxim Turbulenc Kyklopem. Převzaté písničky od Mašinky až po Nonstop interpretované v tom nejhorším samohrajkovém soundu kupodivu příliš nezabíraly ani na publikum.

Po krátkém moderátorském intermezzu Mikuláše a půvabného blonďatého anděla pak diváky čekala další prudká změna žánru - dynamická hudba, pyrotechnické a světelné efekty a několikaminutový taneční souboj mezi peklem a nebem v podání členů Tanečního klubu CrossDance, z něhož se tajil dech a vysloužil si oprávněný obrovský potlesk.

„Z výsledku jsme měli obavy, protože nám několik tanečníků, a to těch zásadních sólistů, z důvodu nemoci vypadlo, ale myslím, že nakonec to vyšlo. Nebyla to legrace, den předem jsme měli světelnou a choreografickou zkoušku,“ shrnul Ladislav Vidner, vedoucí tohoto klubu.

Po tomto vrcholu večera spousta přítomných odešla, přispěl k tomu i déšť, který ale vzápětí ustal. Kdo vydržel, vychutnal si pak opravdovou muziku hranou a zpívanou naživo, s několika saxofony a se zpěváky v podání ZUŠ – Bandu orchestru Čáslav.