„Už jsme dneska jednou zpívali, pluli jsme dvě hodiny na parníku a tam bavili lidi,“ líčil v dobré formě se nacházející zpěvák, který koncert zahájil evergreenem od Franka Sinatry.

„Na R. A. Dvorského jsem se chodil dívat už jako kluk a čekal jsem, až začne zpívat, to mi učarovalo. Později jsme se potkali v Lucerně na jednom pódiu, já jsem na to zavzpomínal a on na to, ani mi to nevyprávějte, mě to hrozně dojímá,“ uvedl Richard Adam dvě skladby od tohoto skladatele.

Pak pódium přenechal mladé zpěvačce z Olomouce Daně Chytilové, která zazpívala Růžovou krinolínu od Judity Čeřovské a Slunečnici, známou v podání Inky Zemánkové z filmu Hotel Modrá hvězda. „Vadilo, že zpívala americké písničky a skončila jako traktoristka v JZD,“ zavzpomínal opět na dnes již nežijící hvězdu Richard Adam.

Ten poté zazpíval Vackovu Cikánku v úpravě pro Big Band a pozval dalšího hosta – bývalého sportovního komentátora a otce slavného syna Michala – Jaroslava Suchánka, který rozesmál interpretací několika přebretů ze sportu i citací z vlastní knihy.

„Měl jsem potíže se zády a když jsem poslal Michalovi textovku, že jsem rád, jak se mi podařilo natáhnout ponožky, odepsal mi, že jsou s Geňou rádi, že jsem nenatáhl bačkory,“ přidal rodinnou historku.

Další minuty pak patřily místnímu seskupení River Band, který dle jejich muzikantů interpretuje mandolínový swing a to ve složení kytara a valcha, na které hrají ženy, muži pak hrají na další kytaru a mandolínu. Finále pak patřilo největším hitům Richarda Adama, který je zpíval na přání posluchačů: oblíbenou Stalinovu Suliku, Cestáře, kterého si zpívali všichni či přídavkovou Tinu Marie, vše pak ukončila znělka televizního pořadu Stará láska nerezaví, která dala i tomuto zájezdovému pořadu jméno.

ZDENĚK HEJDUK