Čtyři Tenoři jsou držitel ceny Thálie, tenor Marian Vojtko, zpěvák, herec a barytenor Pavel Vítek, dvojnásobný držitel ceny Thálie barytenor Jan Kříž a operní tenor Michal Bragagnolo. V Kolíně je doprovodil symfonický Unique Quartet. Čtveřice má na svém kontě dvě desky, které se díky zájmu fanoušků staly platinovými. A co se fanoušků týká, jejich přízeň zahrnuje i živá vystoupení čtveřice, což potvrdil i úterní kolínský koncert.

4 Tenoři v Kolíně:

Koncert Čtyř Tenorů v Kolíně. | Video: Zdeněk Hejduk

Příznivci dorazili nejen z okolí Kolína, ale i ze vzdálenějších oblastí a zaplnili jak všechna místa k sezení v sále, tak poprvé v historii i na balkoně. „Přijeli jsme z Pardubic, všude jinde byly koncerty vyprodané,“ potvrdil jeden z návštěvníků, další dorazili z Přelouče či Zbraslavic. A všichni čtyři zpěváci se jim odvděčili perfektním koncertem, kde ve výborném zvuku zpívali jak všichni společně, tak i jednotlivě, a to v pestrém hudebním spektru sahajícím třeba od nazpívané Vltavy Bedřicha Smetany přes skladby ze seriálu Zdivočelá země nebo filmu Tenkrát na Západě až po písně z repertoáru Karla Gotta či Mekyho Žbirky, nechyběla ani i v tuzemsku velmi populární písnička Piccola e fragile italského zpěváka Drupiho.

I přes převážně vážný repertoár se čtveřice vůbec nebrala vážně a mezi písničkami bavila publikum vzájemným hecováním a vtípky. „Co tady dělá Marian, on si nevšiml, že se teď zpívá skladba Maria a ta je bez něj?,“ zněla jedna z hlášek pokračující potom vtípky na Vojtkovu krátkozrakost. „A teď zazpíváme píseň od krále rokenrolu,“ uvedl Jan Kříž. „Od Aleše Brichty?,“ pobavil dotazem Marian Vojtko. V závěru koncertu došlo i na tradiční stovky rozsvícených světýlek mobilních telefonů a potlesk diváků ve stoje. Přídavkovou tečku udělala nestárnoucí Lady Carneval Karla Svobody a Jiřího Štaidla, kterou si zpíval a potleskem doprovázel zaplněný sál.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Kapela Kryštof po osmi letech zahrála v Kolíně. Nerozpadáme se, říká Krajčo

Z kolínského koncertu kapely Kryštof. | Video: Zdeněk Hejduk