Konkrétně v Českém Brodě se o přízeň voličů bude ucházet sedm politických stran, hnutí a jejich seskupení. Společnou kandidátku ANO 2011 a nezávislých kandidátů vede pracující senior Václav Hájek, sdružení Českobroďák architektka Markéta Havlíčková, KSČM expedient Boris Podhorský. Lídrem uskupení Lepší Brod - společné kandidátky TOP 09, Starostů a Nezávislých kandidátů je místostarosta města, advokát Tomáš Klinecký. Českobrodskou ODS vede do voleb starosta Jakub Nekolný.

Další koalicí je Pro Brod – koalice KDU-ČSL a hnutí Nestraníci, v jejímž čele stojí ředitel základní umělecké školy, sbormistr Tomáš Charvát. Lídrem Přísahy a Nezávislých je tajemník hnutí Přísaha Libor Žofka (OSVČ).

V Pečkách budou voliči vybírat své favority z šesti kandidátních listin. ČSSD a sjednocenou levici vede bezpečnostní specialista a dobrovolný hasič Petr Dürr. Lidé pro Pečky s podporou SPD mají ve svém čele asistentku ve státní správě Lenku Třískovou. Lidovce a Nezávislé vede do voleb ředitel Farní charity Kolín, autor webu www.pecky-virtualne.cz Petr Zavřel. Lídrem hnutí Naše Pečky je starostka, právnička a pedagožka Alena Švejnohová.

Dalšího hasiče, konkrétně velitele stanice Martina Jedličku, má na první pozici kandidátní listiny Sdružení nezávislých kandidátů Pečky Pečákům. Sdružení ODS a nezávislých kandidátů dosadilo na první příčku podnikatele Milana Palusku.

První den komunálních voleb v Kolíně v roce 2018.
Kdo kandiduje ve volbách v Kolíně? Programátor, včelař i zdravotní sestra

Shodně po třech stranách mají v letošních komunálních volbách v Kouřimi a Zásmukách. O voličské hlasy se v Kouřimi budou ucházet Nezávislí pro Kouřim v čele se specialistkou smluvních vztahů Vendulou Dvořákovou, hnutí Společně s vámi má v čele Marka Ježíka (OSVČ) a Starosty a Nezávislé vede do voleb starosta Luboš Čepelák.

V Zásmukách spojení KSČM a nezávislých kandidátů dalo na čelo kandidátní listiny právničku Jindřišku Václavů, lídrem zásmucké ODS je starostka Marta Vaňková, třetí volební subjekt - Zásmucký spolek 2022 - vede dotační specialista, projektový manažer Lukáš Bernard.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.

Obyvatelé Týnce nad Labem budou mít co do měst Kolínska nejužší výběr. Kandidují tam jen dva subjekty - Týnec nad Labem 2022 v čele se starostou Dušanem Žmolilem a Piráti, kde je na kandidátní listině jediná kandidátka, výtvarnice a historička Tereza Kvitová.