Například v Kolíně v Benešově ulici by se v případě nutnosti mohli voliči i natáhnout, protože se volí v klubu seniorů, kde nechybí gauč, i když samozřejmě mimo prostory oficiálně vyhrazené pro úpravu hlasovacích lístků a vhození do urny. V klubu seniorů se volí také ve Štítarech.

Na volební místnost se jako už několikrát přemění také prostory, kde se jindy pohybují polosvlečené slečny. Ne, nejedná se o volby v nočním klubu, ale o mj. dámské šatny na kolínském zimním stadionu.

Ve Štolmíři to voličům bude možná ještě trochu vonět chlebem upečeným v replice historické pece. Volí se totiž v prostorách obecně prospěšné společnosti M'am'aloca, kde se pravidelně konají veřejná pečení chleba.

Předvolební debata v Kolíně
Kolik daly strany a hnutí v Kolíně za předvolební kampaň? I tři sta tisíc

Na voliče v Bečvárech by se na první pohled mohlo zdát, že bude foukat a v případě nepřízně počasí i pršet, když mají volební místnost ve venkovní učebně základní školy, ale není tomu tak. Učebna je zastřešená, uzavřená i vytápěná.

K volbám do hospody

V některých obcích vyrazí voliči s hlasovacími lístky do hospody. Například v Hlubokém Dole se volí v místním pohostinství, v Hradišťku I je volební místnost v obecní hospodě a ve Skramníkách v hospůdce.

V Chrášťanech či Zásmukách se volí v domě s pečovatelskou službou, v Chotouchově na obecním úřadě, ovšem bývalém, neboť dnes má úřad v Kořenicích, pod které spadá.

Ilustrační foto
Kdo chce vést vaši obec na Kolínsku? Přinášíme kandidátky pro komunální volby

Zraky obyvatel vodní říše a další trofeje se budou upírat na voliče v Tlustovousech, protože k volebním urnám půjdou do klubovny rybářů.

Ve Lstiboři se už roky volí na „parketu“. Kdo nezná, asi by bez bližšího určení v obci volební místnost v prostoru s vlastnostmi parketu nenalezl. Velikostí místnůstka taneční sál opravdu nepřipomíná, ale název místu podle někdejšího využití dosud zůstal.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.