V roce 2010, kdy kandidovalo celkem 13 subjektů, se na scéně poprvé objevila Změna pro Kolín a odnesla si volební vítězství obdobně jako v dalších a dalších volbách. V čele města tedy stojí už 12 let a favoritem je i letos. Tentokrát v čele se současným starostou Michaelem Kašparem, bývalý starosta, duchovní otec Změny a nynější ministr vnitra Vít Rakušan tentokrát už ve svém Kolíně nekandiduje.

Podívejte se, kdo kandiduje na Kolínsku. Klikněte ZDE.

Silnou kandidátku letos sestavila Volba pro Kolín, vedená stejně jako v roce 2018 bývalým místostarostou Tomášem Růžičkou. Mezi kandidáty voliči najdou řadu známých lékařů.

Přehlédnout nelze ani hnutí Kolíňáci. I je vede někdejší místostarosta, nyní ředitel Ceropu Jan Pospíšil.

Ilustrační foto
Co rozhodne volby v Kolíně? Tématem bude opět parkování

Kolínské ANO postavilo do čela kandidátky spolumajitele cestovní kanceláře Romana Škrabánka. Lídra z předchozích voleb Martina Hermana tentokrát voliči na hlasovacím lístku nenajdou. Už v druhé polovině letošního května odstoupil z osobních a pracovních důvodů i z funkce zastupitele (na necelé čtyři měsíce do voleb ho nahradil bývalý ředitel Úřadu práce Jan Máslík).

Tradičně se v Kolíně dostávají do zastupitelstva také komunisté, jejichž lídrem je letitý zastupitel, stavební inženýr Martin Škorpík.

Společně jdou do voleb ODS a TOP 09, které vede taktéž dlouholetý zastupitel Martin Smetana.

Novinkou je letos Platforma pro Kolín s podporou hnutí Přísaha, jejímž lídrem je daňový poradce, středoškolský učitel, lesní inženýr Martin Němec.

O voličské hlasy a první zasednutí v zastupitelstvu usilují v Kolíně i Piráti vedení obchodním manažerem Svatoplukem Bočkem, kteří si na trojku kandidátky dosadili romského referenta Cyrila Kokyho.

Předvolebním děním v Kolíně hýbala jako již tradičně doprava, zejména pak parkování a hlavně na sídlišti.

Ilustrační foto
Obrazem: Koupání v Českém Brodě je téma, které řeší už vlastně dvě generace

Stejně jako v Kolíně bude křeslo obhajovat také starosta v Českém Brodě. Jakub Nekolný stojí v čele kandidátky ODS. Místostarosta Tomáš Klinecký je lídrem uskupení Lepší Brod - společné kandidátky TOP 09, Starostů a Nezávislých a nezávislých kandidátů.

Barvy Hnutí ANO společně s nezávislými kandidáty vede do voleb pracující senior Václav Hájek, sdružení Českobroďák architektka Markéta Havlíčková, KSČM expedient Boris Podhorský. Lídrem koalice Pro Brod (KDU-ČSL a hnutí Nestraníci) je ředitel základní umělecké školy, sbormistr Tomáš Charvát. Lídrem Přísahy a Nezávislých je tajemník hnutí Přísaha Libor Žofka (OSVČ).