Pirátská strana uvedla sto tisíc korun a jako donátora příspěvek mateřské strany. Společně ODS a TOP 09 vyčíslilo náklady na svou kampaň na 130 tisíc korun. „Většinu platí členové z vlastních peněz, něco málo přispěla TOP 09 její mateřská strana,“ upřesnil lídr Martin Smetana.

Sdružení Kolíňáci podle svých slov zaplatilo 110 tisíc, které vybrali členové mezi sebou. Volební kampaň Změny pro Kolín byla podle slov starosty města a lídra kandidátky Michaela Kašpara kvůli volebnímu časopisu o něco dražší. „Vyšla na tři sta tisíc korun a vše jsme vybrali mezi sebou,“ uvedl. Kolínskou KSČM stála podle Martina Škorpíka kampaň 52 tisíc korun a část vybrali členové mezi sebou, Volba pro Kolín spočítala výdaje na 80 tisíc a také část peněz vybrala mezi sebou.

Ilustrační foto
Kdo chce vést vaši obec na Kolínsku? Přinášíme kandidátky pro komunální volby

Lídr Platformy pro Kolín s podporou hnutí Přísaha Martin Němec vyčíslil náklady do 76 tisíc korun. „Vše běželo přes transparentní účty Přísahy,“ podotkl s tím, že v podstatě vše je ze soukromých peněz kandidátů plus pár drobných dárců. „Tam si vážím například paní Ivanky Kohoutové,“ dodal.

Kolínské ANO uvádí výdaje na svou předvolební kampaň zhruba 130 tisíc. „Část byl příspěvek z centrály hnutí ANO, část z vlastních zdrojů kandidátů,“ upřesnil Karel Kárník, kandidující na druhé příčce kandidátky.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.