Patří mezi ně Bělušice, Břežany I, Církvice, Dobřichov, Dománovice, Grunta, Chrášťany, Jestřabí Lhota, Konárovice, Kořenice, Krupá, Krychnov, Křečhoř, Libenice, Lošany, Malotice, Masojedy, Mrzky, Němčice, Polní Chrčice, Polní Voděrady, Radovesnice I, Rostoklaty, Starý Kolín, Tismice, Toušice, Veletov, Vitice, Vrátkov, Vrbčany, Žabonosy, Ždánice a Žiželice.

Po dvou kandidátních listinách mají v 31 obcích a městysech, jimiž jsou Barchovice, Bečváry, Cerhenice, Černíky, Červené Pečky, Dolní Chvatliny, Doubravčice, Drahobudice, Horní Kruty, Hradešín, Choťovice, Kbel, Klučov, Krakovany, Kšely, Libodřice, Ohaře, Polepy, Poříčany, Přehvozdí, Radim, Skvrňov, Svojšice, Tatce, Třebovle, Tuchoraz, Tuklaty, Velký Osek, Veltruby, Volárna a Žehuň.

Obyvatelé osmi obcí budou vybírat ze tří kandidátek, a to v Břežanech II, Býchorech, Nové Vsi I, Ovčárech, Pašince, Pňově - Předhradí, Ratenicích a Třech Dvorech.

V Nebovidech, Plaňanech a Ratboři postavili čtyři kandidátní listiny, ve Velimi dokonce pět.

Rekordmanem, který co do počtu kandidátních listin předstihl všechny obce regionu včetně všech měst, je obec se zhruba 500 obyvateli Radovesnice II. Voliči tam budou mít na výběr ze 13 kandidátek - dvanáct z nich ovšem obsahuje po jednom jménu.

První den komunálních voleb v Kolíně v roce 2018.
Všichni starostové a starostky měst na Kolínsku budou obhajovat své posty

Podobně jsou na tom v malé obci Lipec, kde žije necelých 200 obyvatel. Tam dostanou lidé 11 kandidátních listin, na všech je přitom po jednom kandidátovi. Stejně tak v Klášterní Skalici, kde je kolem 130 obyvatel, mají deset kandidátek vždy s jedním jménem. Uhlířská Lhota s asi 350 obyvateli má také deset kandidátních listin, z toho devět po jednom kandidátovi. V Zalešanech se 120 obyvateli mají sedm kandidátních listin, na nichž je po jednom jménu.

Mezi názvy převládají sdružení nezávislých kandidátů, Nezávislí, Pro obec, Za obec krásnější… V Horních Krutech si jedno z uskupení zvolilo název Hnutí za druhou stranu, jediná kandidátní listina Malotic byla nazvána příhodně Pokračujeme, rovněž jediná kandidátka v Polních Voděradech nese název Bezpartijní, jedním ze tří uskupení kandidujících v Nové Vsi jsou Sousedé sobě, na Pašince zase kandiduje Mládí pro rozvoj.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.

Mezi dalšími názvy jsou třeba Zdravý rozum pro Libenice, Právě teď pro Nebovidy a Hluboký Důl nebo Radim všem!, zakončený důrazným vykřičníkem. Objevil se i název inspirovaný facebookovými skupinami - Máme rádi Tuklaty a Tlustovousy. Leckde už hledí do budoucna, v Tatcích mají Vizi 2026, v Uhlířské Lhotě dokonce Vizi 2030. Ve čtyřech případech si členové sdružení v obcích na Kolínsku dali do názvu slovo změna.