Jak vidíte výsledek voleb v Kolíně, třeba velký zisk hlasů pro ANO?
Je to ukázkou toho, že se celoplošná politika přenesla do komunálu. Voliči třeba ani neznají kandidáty, volili značku. Hnutí ANO ani nedělalo předvolební kampaň, jeho zástupci se nezúčastnili předvolební debaty v Ceropu. Mrzí mě dlouhodobě nízká voličská účast. Přitom komunitní politika je to, co člověka potkává ve městě každý den.

Bylo něco, čeho jste se ve volbách obávali, že vám třeba voliči budou vyčítat?
U některých věcí jsme čekali, že se za čtyři roky volebního období podaří dotáhnout, a nestalo se tak. Například rekonstrukci Třídvorské ulice nebo řešení průtahu městem. Ale bohužel ne vždy jste pánem všeho. Snažili jsme se udělat maximum. Na to, co se dosud nepodařilo, věřím, že najdeme čas, sílu, energii a samozřejmě také peníze v dalších čtyřech letech. K tomu máme nové projekty, které bychom chtěli co nejdříve představit

Čemu se chcete konkrétně dále věnovat?
Nových projektů je celá řada, ať už v gesci pana starosty či paní místostarostky. V mé gesci je mimo jiné sociální oblast, tam je to třeba zefektivnění záležitostí týkajících se počtu bytů, výše nájemného, chystají se projekty v dopravě a podobně. V sociální oblasti jsme poměrně zásadně doplnili odbor, plánuje se i vznik nového komunitního plánu.

Volební speciál Kolínského deníku najdete ZDE.