Děti si povypráví zážitky z léta
KDY: 6. září, od 10 hodin
KDE: Městská knihovna, Benešova ulice, Kolín 
ZA KOLIK: Zdarma

Letním prázdninovým radovánkám už odzvonilo, a tak je na čase zavzpomínat na své zážitky s dalšími dětmi. Přátelské poprázdninové posezení se uskuteční na pobočce Městské knihovny Kolín. Během zábavného dopoledne si děti povyprávějí své příběhy z léta a navzájem si ukážou i fotografie z výletů či dovolených. Ty nejzajímavější historky budou náležitě odměněny.

Děti se vydají na pohádkovou cestu 
KDY: 7. září, od 13 hdoin
KDE: Dobřichov
ZA KOLIK: Zdarma 

Konec letních prázdnin rozradostní dětem místní sportovní klub. Kromě tradičních pohádkových postav jako jsou princezny a čerti se malé ratolesti mohou těšit na partu z Mickeyho klubiku, kouzelného Harryho Pottera spolu s ostatními magickými bytostmi, Krásku a zvíře, ježibaby nebo Krakonoše a mnoho dalších.

V Dobřichově se zabydlely pohádkové postavičkyZdroj: Deník / Michaela Štěpánková

Výletem provede Jan Psota 
KDY: 7. září, od 16 hodin
KDE: Tuklaty
ZA KOLIK: Zdarma

Komentovaná vycházka s odborným a poutavým výkladem Jana Psoty. Nadšení výletníci se s regionálním publicistou, spisovatelem a historikem vydají k dochované zvonici a faře v Tuklatech, která je místní dochovanou tvrzí. V podvečer pak na všechny přítomné čeká i hudební program v podobě komorního koncertu nadané zpěvačky Nikol Fischerové a HeléN Rockhousle.

Jan PsotaZdroj: Deník / Žaneta Dvořáková

Zámecká se po létě opět vrací 
KDY: 8. září, od 14 hodin
KDE: Zámecká, Kolín 
ZA KOLIK:

Tradiční nedělní taneční odpoledne na Zámecké hlásí po prázdninové pauze návrat. Nadšenci, přátelé a příznivci Klubu přátel Františka Kmocha se vydají na taneční parket. O hudební doprovod, bez kterého by se oblíbená událost neobešla, zajistí mladá kapela z Týnce nad Labem - DOMINO. 

Přátelům Františka Kmocha poprvé zahrála kapela DominoZdroj: Deník / Zdeněk Hejduk