Pečky pořádají farmářský trh
KDY: 21. září, od 9 hodin
KDE: Masarykovo náměstí, Pečky
ZA KOLIK: Zdarma

Trh nabídne lahodné dobroty a jedinečné výrobky od regionálních zemědělců a řemeslníků. Pořídit si můžete například různé druhy ovoce, zeleniny, včelí med, domácí sýry a další pochutiny. Ve 12 hodin bude navíc vyhlášena anketa Pečin 2019. Cena je každoroční tradicí, při které si sami občané zvolí vítězný mimořádný čin jednotlivců či nejlepší akce od kulturních, sportovních, vzdělávacích až po charitativní.

První letošní farmářský trh se ve Žďáře uskuteční 25. května.Zdroj: Deník / Jana Nedělková

Jan Psota pokřtí knihu
KDY: 21. září, od 14 hodin
KDE: Kaplička sv. Jiří, Doubravčice
ZA KOLIK: Zdarma

Obec za doprovodu regionálního publicisty Jana Psoty z Hradešína pořádá sousedské odpoledne. Při této příležitosti pokřtí Psota své dílo Doubravčice nad říčkou Šemberou. Ta mapuje středověkou a novověkou historii obce. Hosté se mohou těšit na překvapení v podobě kmotrů knihy, divadelního i hudebního představení, bohatého občerstvení z rukou místních obyvatel či na tvořivou dílničku pro nejmenší.

Jan PsotaZdroj: Deník / Žaneta Dvořáková

Divadlo rozradostní dětem první školní měsíc
KDY: 22. září, od 15 hodin 
KDE: Městské divadlo, Kolín 
ZA KOLIK: Zdarma

Nad strašidelným údolím se tyčí nejpodivnější dům, který všichni nazývají Strašidelný zámek. Povídá se, že na zámku bydlí strašidla a vyděsí každého, kdo by rušil jejich klid. Jednoho dne se do zámku před bouřkou schová Hermínka, které zemřeli rodiče a zůstala tak sama. Nikde u lidí kolem sebe nenašla pomocnou ruku, a tak se sama vydá do světa hledat své štěstí. Setkání se strašidly ji nakonec přinese spoustu radosti.

Ochutnejte lahodná vína i sýry
KDY: 22. září, od 15 hodin
KDE: Na louce mezi kostelem a Tescem, Pečky
ZA KOLIK: Zdarma

Svatováclavské vinobraní se po roce opět vrací do Peček. Přátelskou akci plnou chutného vína doplní gastronomický zážitek. Na všechny návštěvníky čeká ochutnávka sýrů a vín z moravských i českých vinařství. Atmosféru podtrhne hudební zábava v podobě vystoupení zdejší kapely JB Band.

Tradiční strážnické vinobraní i letos lákalo stovky návštěvníků.Zdroj: Deník / Zuzana Černá