Kulturní léto končí v září

Návštěvníci poslední akce Kolínského kulturního léta 2020 se 13. září od 18 hodin na Karlově náměstí mohou těšit na koncerty hned tří interpretů. Na začátku se představí pardubická kapela složená z dechových a bicích nástrojů Lazy Brass s covery populárních písní. Ty vystřídá oblíbený písničkář Pokáč se svou kytarou, ukulele a zábavnými texty. A nakonec se mikrofonu ujme česká popová kapela v čele s hercem Jiřím Macháčkem MIG 21, která publikum přesvědčí, že „Snadné je žít!“.

Páteční Deník s TV magazínem.Zdroj: Deník

Další víkendové tipy

Pivovar opět vykulí sudy

Vykulení dřevěných sudů v Černokosteleckém pivovaru nabídne v sobotu 12. září od 9 hodin bohatý kulturní program, ve kterém nebudou chybět bednářská vystoupení a ochutnávky piva z čerstvě vysmolených dřevěných a hliníkových sudů, exkurze do pivovaru, prodejní výstava pivních lahví, ochutnávky piv spřátelených pivovarů, živá hudba v podání Dana Hůlky, Lachtanů, Mladé Gardy, Dorys a Shiva rock diva a občerstvení vhodné k pivu i jen tak na chuť.

Proběhněte se a pomozte malé Rozárce v boji s rakovinou

Třetí ročník charitativního běhu Běhej Borkyse odehraje v sobotu 12. září od 7:30 v lesoparku Borky. Letos běžci budou přispívat Rozárce, holčičce z Kolína, která trpí vzácnou a specifickou rakovinou jater, heptoblastomem. Kromě něj byly diagnostikovány také metastáze na plicích. Vybrané peníze chce rodina malé bojovnice použít na nákup prostředků a pomůcek spojených s léčbou, přístroj na dechovou rehabilitaci, nízkobakteriální stravu nebo rehabilitační pobyty. Účastníci mají na výběr ze tří tras dlouhých 1, 5 a 10 kilometrů.

Přistoupim oslaví významné výročí

V rámci oslav 880 let od první písemné zmínky o obci Přistoupim je na sobotu a neděli 12. a 13. září připraven kulturní program. Ten zahájí v sobotu v 15 hodin úvodním slovem PhDr. Vladimír Jakub Mrvík, Ph.D., který pohovoří o historii obce, následovat bude divadelní představení pro děti, později proběhnou komentované ukázky zbraní a zbrojí z 15. století zakončené bitevní šarvátkou a celý večer zakončí koncert kapely Kabát Revival Hradec Králové. V neděli Proběhne od 8 hodin v kostele sv. Václava v Přistoupimi mše svatá.

Kolínská radnice otevře své dveře

V rámci Dne evropského dědictví otebře v neděli 13. září od 10 hodin své dveře i kolínská radnice. Během třicetiminutového okruhu radnicí si návštěvníci prohlédnou ty nejatraktivnější prostory úřadu, jako je zasedací místnost, v níž jedná Rada města Kolína, pracovny vedení města, obřadní síň, kterou zdobí triptych Václava Radimského a pseudorenesanční mobiliář, nebo městské lapidárium. V galerii bude možné zhlédnout několik obrazů od kolínských autorů, které byly postupně zakoupeny. Provázet bude starosta Michael Kašpar, místostarostka Iveta Mikšíková a místostarosta Michal Najbrt.