Vyzkoušejte svou zručnost

Od 9:30 do 17 hodin v sobotu 10. října budou v radničním sále českobrodského informačního centra připraveny tvořivé dílničky pro děti i dospělé. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet zdobení perníčků, korálkování, malování na plátno, výrobu tašek, práce s recyklovatelnými materiály, malování na kameny nebo výrobu svíček. Dílničky jsou zpoplatněny 50 Kč za osobu. V místnosti bude vždy jen 10 lidí.

Páteční Deník s TV magazínem.Zdroj: Deník

Další víkendové tipy

Prožijte s Mikulášem jeho patálie

Divadelní spolek Kašpar Praha přichází v neděli 11. října od 17 hodin do kolínského divadla s adaptací slavné knihy René Goscinniho Mikulášovy patálie. Malí i velcí diváci půjdou objevovat svět praštěných dobrodružství Mikuláše, Albína, Viktorína, Augustýna, Vendelína a dalších rošťáků, kteří pravidelně provádějí alotria paní učitelce, dohlížiteli Polívkovi, žalobníčkovi Celestýnovi, ale třeba i doktorům v pojízdné ambulanci. V titulní roli se mohou diváci těšit na Matouše Rumla. Vstupné je od 80 do 90 korun.

Zapomeňte na podzimní počasí v kině

Kolínské kino má na víkend připraven bohatý program. K vidění bude slovensko-německá komedie Léto patří rebelům, české sportovní drama Smečka, český film Bábovky, americký akční thriller s Liamem Neesonem Pro balík prachů, ruská pohádka pro nejmenší Máša a medvěd: Mášiny písničky, rodinný film Hurvínek a kouzelné muzeum, česká komedie Ženská pomsta, české životopisné drama Šarlatán a dánské drama Chlast.

Galerie hostí výstavu obrazů z přírody

Galerie města Kolína hostí až do 30. listopadu výstavu obrazů. Ondřej Maleček byl označen za autora vtipné verze tzv. neumělecké malby. V jeho obrazech se objevuje někdy písmo seskládané z větviček, nebo kostí. Sdělení jsou tajné osobní vzkazy s humorným obsahem. Jednoduchost Malečkovy malby má stejnou schopnost se pozorovatele dotýkat jako pohled na stébla trávy, listy květů, šum řeky nebo listí ve větvích, chlad stínu nebo zpěv ptáka. Autorova cesta se vyhnula rutině středních uměleckoprůmyslových škol, když si pro sebe zvolil studium na pražské pedagogické fakultě a pak scénografii na DAMU.

Naučná stezka Stará Kouřim

Naučná stezka Stará Kouřim měří asi 3,5 kilometru a začíná i končí na náměstí v Kouřimi. Po cestě výletníci potkají 6 informačních zastávek, které je provedou přírodními i historickými zajímavostmi. Žlutá turistická trasa vedoucí kolem kostela z náměstí pokračuje do údolí Vavřineckého potoka / Kouřimky. Za mostem se trasa rozdvojuje a vytváří okruh po hradišti Stará Kouřim. Stezka postupně návštěvníky dovede ke skalnímu bloku Lechův kámen, na akropoli s malou kapličkou, dvojité bráně hradiště nebo Libušinu jezírku.