Loutková pohádka pobaví děti
Divadlo Toy Machine přijíždí 20. září v 15 hodin do kulturního domu Svět v Českém Brodě s loutkovou pohádkou Pinocchio. Někdy se může splnit i nejnesplnitelnější sen. Ale cesta k němu bývá dlouhá snad jako Pinocchiův nos, který se protáhne vždy, když zalže. Pinocchio byl největší uličník a poleno borové, které si kdo představí. Lhal, neposlouchal a dokonce utekl Gepetovi. Snad se znovu setkají, protože každý jednou vyroste ze své klackovistosti, ale potřebuje k tomu čas. Vstupenky v ceně od 75 do 150 Kč lze zakoupit přes síti GoOut nebo v infocentru.

Páteční Deník s TV magazínem.Zdroj: Deník

Další víkendové tipy

Velké Chvalovice oslaví posvícení a výročí místního špýcharu
Posvícení je 19. a 20. září ve Velkých Chvalovicích na hřišti spojeno s oslavou 500 let od vzniku chvalovického špýcharu. Program nabídne přátelské setkání u kapličky sv. Jana Nepomuckého, zábavné hry pro děti o sladké ceny, přehlídku hasičské a policejní techniky, kvíz o ceny pro dospělé z historie Chvalovic a posezení s hudbou kapely Echo 91. V neděli od 14:30 proběhne mše svatá u kapličky, kterou bude celebrovat pan farář Nerad.

Pomozte uklidit kolínské ulice
Dobrovolnická úklidová akce s názvem Ukliďme svět, ukliďme Česko proběhne 19. září také v Kolíně. V dopoledních hodinách budou občanům zdarma na předem vytipovaných stanovištích v pevně stanovené časy vydávány pytle a rukavice na sběr odpadu. Během dne bude probíhat dobrovolný úklid prostor města a v odpoledních hodinách budou nasbírané pytle s odpady ze stejných míst odváženy. V rámci tohoto projektu budou občanům k dispozici i sběrná místa. Pytle s nasbíraným odpadem je možné na stanovištích odevzdávat do 16 hodin.

Klub se zaplní zvukem vinylových desek
Tematický večer Vinyl Sessions, který se odehraje 18. září od 21 hodin v českobrodském klubu Mexiko, se vrací ke kořenům taneční kultury, kdy se hrálo pouze z vinylových gramofonových desek, popularizuje hudbu karibské Jamajky a dává prostor dalším hudebním žánrům, jež jamajská hudba a vinylová kultura ovlivnila. Hlavními hosty budou Rollandblow a Noaka. Návštěvníci klubu se tak mohou těšit nejen na reggae, dancehall či dub, ale také na dubstep, breakbeat či raggajungle a drum and bass.

Otevřou areál chrámu sv. Bartoloměje
Bartolomějské návrší v Kolíně se v neděli 20. září v 16 hodin poprvé v historii otevírá veřejnosti. Dokončená stavba bude slavnostně požehnána pomocným biskupem pražským Monsignorem Zdenkem Wasserbauerem, připravena je volná prohlídka objektů a parkánu s hudebním doprovodem skupiny Park Q i koncert Komorního souboru souboru České filharmonie La Tromba.