Sladký festival provoní zámek v Kostelci nad Černými lesy

Zámek v Kostelci nad Černými lesy provoní 26. září od 10 hodin čokoláda. Sladký festival Čokofest si pro milovníky čokolády a cukrovinek, kteří mají chuť se pobavit, skvěle si pochutnat a případně se i přiučit vaření s čokoládou, připravil stánkový prodej pochutin nejen z čokolády, degustace sladkých výtvorů nebo například čajů a kávy nebo netradičních vín a alkoholických nápojů s čokoládou i bez ní, soutěže o ceny, taneční i hudební vystoupení, 3D čokotiskárnu nebo ukázky vaření s čokoládou. Vstupné je 60 Kč pro dospělého, 40 Kč pro studenta či důchodce, děti do 6 let a ZTP mají vstup zdarma.

Páteční Deník s TV magazínem.Zdroj: Deník

Další víkendové tipy

Vydejte se na pouť do města Kouřim i do blízkého hradiště

Kouřimská pouť se 26. září od 10 hodin chystá již podruhé ve městě Kouřimi i v hradišti Stará Kouřim, které je jednou velkou energetickou zónou. Během hlavní části poutě v areálu hradiště navštíví účastníci všechny tři hlavní energetické body. Těmi jsou Lechův kámen, kaple sv. Víta a Libušino jezírko. Ke všem se dozví řadu informací a provedou také několik společných meditací. Účast na nich je samozřejmě dobrovolná. Dozví se také zajímavosti o nejbližších památkách v okolí Kouřimi.

Liblice rozhýbe dopravní den

Sportovní odpoledne nejen s nejrůznějšími prostředky k pohybu se připravuje na 26. září od 13 hodin u Střední odborné školy v Liblicích. Připravena je jízda zručnosti, lukostřelba, chůdy, segway, hasičská stříkačka, elektrická autíčka, ukázka práce policejních psů, jízda hasičským autem i na koni a další zábavné i poučné atrakce. Zajištěno je také občerstvení. Vstupné je dobrovolné.

Kolín prostoupí víno a chutě

Vinný košt a festival chutí nabídne 26. září od 11 hodin na kolínském Karlově náměstí komě nespočtu stánků s možností ochutnávek vín a nejrůznějších pochutin také hudební program, o který se postarají kapely Big five, Schelinger revival, Dekameron a Last Station. Pro děti bude na místě skákací hrad. Vstupné se neplatí, ale koštovat je možné pouze s festivalové skleničky, kterou lze zakoupit na místě za 100 Kč. Jste-li pravidelnými návštěvníky koštu a máte schovanou skleničku z loňského ročníku, je možné zakoupit si na ni známku a koštovat z ní.

Naučte se malovat mandaly

Tříhodinový zážitkový seminář s Mirkou Vokounovou, při kterém se účastníci seznámí s mandalami a jejich významy, se chystá v Joga Studiu Fly High v Kolíně na 26. září od 14 hodin. Zaměří se na relaxaci, krátkou meditaci a vytvoření mandaly jako zářiče podporující pozitivní vyladění. Malování mandal je jednou z relaxačních technik, které pomáhají na cestě sebepoznání, ale i prožitků radosti z tvoření a navracení se ke hře a zábavě. Rezervaci lze provést na www.jogakolin.cz. Vstupné je 300 Kč.