Víkend bude patřit pejskům

Psí dostihová dráha se o víkendu stane dějištěm dvoudenní akce věnované psům a jejich majitelům. V sobotu proběhne Oblastní výstava a v neděli pak dostih (CACT, B). Titul Šampion pro krásu a výkon města Kolín 2020 obdrží pes a fena. Podmínkou pro udělení titulu je účast na výstavě i dostihu. Nemá-li však váš psík správné ambice pro účast v obou částech, je možné přihlásit jej jen do jedné části. Přihlášky k dostihu bylo možné posílat jen do 5. července. Všechny propozice a potřebné informace jsou k dispozici na webových stránkách Psí dostihové dráhy v Kolíně.

Páteční Deník s TV magazínem.Zdroj: Deník

Další víkendové tipy

Navštivte kolínskou výstavu s komentářem odborníků

Regionální muzeum v Kolíně se zapojilo do projektu Archeologické léto, který připravily Archeologické ústavy AV ČR v Praze a Brně ve spolupráci s dalšími archeologickými pracovišti. Průvodci Lenka Vacinová a Peter Pavúk v pátek 10. července od 10:30 představí účastníkům prohlídky výstavu Nejen nepřátelé – Staří Řekové a jejich sousedé, která představuje pestrou mozaiku vzájemných vlivů a kontaktů utvářejících antickou hmotnou kulturu. Počet míst je omezen, rezervaci lze provést na webu Archeologického ústavu AV ČR, Vstupné se platí až na místě v den konání.

V Kolíně zazní francouzská a kanadská hudba

Kolínská kavárna Café Interier Tradice 1894 zve 10. července od 18 hodin na koncert vonící dálkami. Charismatické dámské duo Jessica May a CaféBaret přednese francouzský repertoár tvořený lidovkami, moderními šansony i vlastní tvorbou. Kanadská harmonikářka Jessica May představí rovněž zaoceánské písně, hudbu z kaváren i přístavních putyk, hudbu o víně, lásce, životě. Rezervaci lze provést telefonicky na 778 00 1894. Vstupné je dobrovolné.

Medová sobota láká ke vzdělávání

O prázdninových sobotách jsou od 10 hodiny pro návštěvníky Muzea lidových staveb v Kouřimi připraveny tematické programy představující tradiční řemesla. Medová sobota představí včelařství a výrobu medu, jak je provozovali naši předkové. Návštěvníci se mohou těšit na povídání o včelách a včelařství, ochutnávku medu a medoviny s Martinem Spěváčkem a čtení pohádek na sladké téma nejen pro nejmenší.

Synagogu rozehrají studenti Akademie komorní hudby

Studenti Akademie komorní hudby pod vedením vítěze Pražského jara a violoncellisty Tomáše Jamníka předvedou v sobotu 11. července od 19 hodin v zahradách synagogy orchestrální koncert, kde zazní Beethovenova Symfonie č. 3 Eroica a Koncert pro dva klarinety Es dur Františka Kramáře. Jako host vystoupí německý hornista Tillmann Höfs. Od 21 hodin bude program pokračovat přímo v synagoze, kde se posluchači mohou těšit na intimní nokturno autorů Arthura Foota, Maxe Brucha a Alexandra Glazunova.