Festival Brod 1995 tentokrát bude dvoudenní

Tradiční hudební festival Brod 1995 se letos mimořádně uskuteční před atletickým stadionem na bývalém koupališti v Českém Brodě a bude probíhat po dva dny, 21. a 22. srpna. Svou účast přislíbily takové hvězdy jako Horkýže Slíže, Gaia Mesiah, Medvěd 009, Vypsaná Fixa, Mucha, PSH nebo Cocotte Minute. Kromě hlavní stage se mohou návštěvníci těšit i na Live Jukebox a sluchátkovou Silent Párty. Původní vstupenky na festival s původním line upem zůstávají v platnosti pro připravovaný příští ročník v létě 2021. Vstupenky na aktuální festival jsou v prodeji za 420 Kč na den.

Páteční Deník s TV magazínem.Zdroj: Deník

Další víkendové pozvánky

Užijte si hudbu Beatles naživo

V druhém koncertu Kolínského kulturního léta se 23. srpna od 17 hodin divákům na Kmochově ostrově v Kolíně představí kapely Jazzika a Pangea The Beatles revival band. Návštěvníci se tak mohou těšit na podmanivé tóny jazzu, vášeň latinskoamerických rytmů, bezstarostný swing, světoznámé evergreeny a české dobové písně, které jsou balzámem pro uši a ďábelským pokušením pro nohy. A také perfektně nastudované skladby legendární liverpoolské kapely The Beatles včetně věrných kostýmů i charakteristických účesů.

Kořenice pobaví komedie Františka Ringo Čecha Dívčí válka

Ochotnický spolek Modrá želva zve 22. srpna od 18 hodin na známou historickou komedii Františka Ringo Čecha Dívčí válka. Pod širým nebem na stadionu v Kořenicích rozehrají parodii na příběh, který popisuje už Alois Jirásek ve svých Starých pověstech českých. Po pohřbu kněžny Libuše se na nově ovdovělého Přemysla vrhá vdavekchtivá Vlasta. Její nabídky však Přemysl odmítá a ctižádostivá Vlasta toho využívá jako záminky pro rozpoutání dívčí války, války proti mužům. Vstupné je dobrovolné.

V Kouřimi oslaví Dožínky

Muzeum lidových staveb v Kouřimi uvede v sobotu 22. srpna od 10 hodin národopisný pořad Dožínky. Pořad připomene zvyky významné slavnosti po ukončení žní známé již z předkřesťanských dob v podobě, v jaké se konaly v 19. století. Návštěvníky čeká bohatý program určený všem věkovým kategoriím. Areálem projde dožínkový průvod, tkadlec Jan Lima předvede práci na tkalcovském stavu z 18. století, kovář Zdeněk Grausam nechá děti ukout si hřebík a Markéta Bartáková povede dílnu na výrobu slaměných ozdob. Celý program bude protkán mnohými dalšími aktivitami.

Závěr prázdnin patří kovbojům

Kolínská řepařská drážka si na víkend 22. a 23. srpna připravila zábavný program Kovbojský závěr prázdnin. Vlaky jedoucí mezi 9:45 a 16:00 budou taženy parní lokomotivou a cestující se mohou do 14:45 těšit na kovboje na koních a vlaková přepadení. V neděli bude navíc po celý den hrát flašinetář. Bufety v Sendražické i Býchorské stanici se postarají o občerstvení. Ve stanici Býchory budou k dispozici, skákací hrad, prolézačky, balonková dráha a další atrakce.