více >>

Výstava přiblíží tvorbu oblíbeného autora

Akce již skončila

Regionální muzeum v Kolíně ve spolupráci s Národním muzeem a Památníkem národního písemnictví zvou na výstavu Josef Lada jak ho neznáte, jež představí tohoto oblíbeného autora v jiných souvislostech, než bylo doposud běžné.

Josef Lada byl známý spisovatel, malíř, ilustrátor a mimo to i proslulý karikaturista a divadelní výtvarník. Vedle toho je jeho výtvarné a literární dílo nerozlučně spjato s českým animovaným filmem, hranými pohádkami, které rozpohybovávají Ladovy hrdiny dodnes.

Návštěvníci se tak mohou těšit na původní kostýmy z pohádky Hrátky s čertem zapůjčené Filmovými ateliéry Barrandov či na videoprojekci zapomenuté animované pohádky Čert a Káča, kde byl Lada výtvarníkem. Vystaveny budou oblíbené ilustrace Ladových hrdinů, které se staly předlohou pro ploškovou animaci. Pozornost přitáhnou i humorné karikatury a satiry či návrhy divadelních scén a kostýmů.

Instalace výstavy bude oživena interaktivními prvky, stylizovanými filmovými kulisami a rekvizitami, které přiblíží ladovský svět malým návštěvníkům. Součástí výstavy je i bohatý doprovodný program v podobě přednášek, čtení či animátorské dílny a mnoho dalšího.

Výstava ve Veigertovském domě na Karlově náměstí v Kolíně potrvá do 10. února 2019. Otevírací doba: úterý až pátek od 9 do 17 hodin, sobota a neděle od 10 do 17 hodin.

od  15. 11.  (17:00)
do  10. 2.  (17:00)
Karlovo námestí 8, Kolín
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ