Předplatit Deník
Přihlásit

Právě teď

Rusko útočilo na jihozápad Ukrajiny: Letecké údery ve Vinnycká oblasti sousedící s Moldavskem zasáhly v noci kritickou infrastrukturu, uvedly úřady.
Lesní požár zabíjel v Novém Mexiku: Na jihu amerického státu zemřeli dva lidé, plameny zničily na 500 domů, úřady evakuovaly 8 tisíc lidí.
Mexiko a Texas ohrožuje tropická bouře Alberto: Přinese silné deště a prudký vítr, může přerůst v hurikán. Jde první pojmenovanou bouři hurikánové sezony.
Výletníci u břehů Floridy našli kokain: Při rekreační plavbě našli 21 kilových balíčků, které odevzdali úřadům. Droga by na černém trhu stála přes milion dolarů
Hamás nelze zničit, řekl mluvčí armády Izraele: Vysvětlil, že není možné vojensky zdolat ideologii. Premiér Netanjahu výrok kritizoval, trvá na likvidaci teroristů.
Rusko a Severní Korea uzavřely vojenskou dohodu: Obě země se zavázaly, že si v případě války bezodkladně poskytnou pomoc.
Posádka lodi Dali smí opustit Spojené státy: Plavidlo před 3 měsíci narazilo do důležitého mostu v Baltimore. 21 mužů ze Srí Lanky a Indie dosud zůstává na palubě.
Spadlý stom omezil železnici na Opavsku: Následkem bouřek stoji vlaky v úseku Děhylov - Opava východ. Obnovu provozu železničáři očekávají hodinu před polednem.
Po bouřkách stojí vlaky z Jeseníku do Polska: Provoz je přerušený u státní hranice v Mikulovicích, železničáři předpokládají obnovení provozu kolem osmé ráno.
Rozpálená auta představují nebezpečí: Deník vyzkoušel, jak rychle stoupá teplota v autě parkujícím na slunci.
Počasí na čtvrtek: Přes den polojasno až oblačno, zpočátku místy i skoro jasno. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 23 až 28 °C.
Pražští zastupitelé rozhodnou o koupi: Město pořizuje za 3,5 miliardy od Komerční banky dům na Václavském náměstí. Přestěhuje tam úředníky ze Škodova paláce.
Bouřky v Moravskoslezském kraji mají jednu oběť: V Českém Těšíně zabil podle hasičů padající strom člověka.
Válka v Pásmu Gazy: Kanada zařadila Íránské revoluční gardy na seznam teroristických skupin a vyzvala své občany v Íránu, aby opustili zemi.
Ruský výzkumník obviněn ze špionáže pro Nizozemsko: Ruský odvolací soud potvrdil rozsudek 12 let vězení za vlastizradu pro vědce Valerije Golubkina.
Zmenšující se svoboda tisku na Ukrajině: Upozornila na ni organizace Reportéři bez hranic. Vyzvala úřady, aby proti tomu přijaly opatření.
Válka v Pásmu Gazy: Hamás nelze zničit, jde hlavně o myšlenku a ideologii, řekl mluvčí izraelské armády Daniel Hagari.
Hledání po pohřešovaných poutnících: Příbuzní stále hledají ztracené blízké poté, co na pouti do Mekky zemřely stovky poutníků kvůli horku.
Doprava mezi Ukrajinou a Gruzií: Ukrferry, ukrajinský provozovatel trajektů v Černém moři, obnovil trajektovou dopravu mezi oběma zeměmi.
Supercely na Moravskoslezsku: Po bouřkách na severu Moravy a ve Slezsku je přerušen provoz na několika železničních tratích.
Ruské základny u hranic Finska jsou téměř prázdné: Moskva přitom kvůli loňskému vstupu severské země do NATO vyhrožovala, že své jednotky u hranic posílí.
Lehečka přijde o Wimbledon i Olympijské hry: Nejlepší český tenista je po únavové zlomenině obratle.
Trest za krádež Banksyho: Muž, který před pěti lety ukradl v Paříži dílo britského streetartového umělce, dnes dostal dvouletý podmíněný trest.
Při pouti do Mekky zemřelo na 900 poutníků: Informuje o tom AFP s odvoláním na diplomatické zdroje. Zhruba 600 úmrtí připadá na Egypt a o 68 na Indii.
Tragická nehoda u Třebívlic: Silnice je již průjezdná jedním pruhem. Na místě odpoledne zemřel motorkář po srážce s nákladním autem.