Na místo se ihned dostavil místostarosta Michal Najbrt. „Byl to malý lokální požár, nicméně v rámci toho, že jde o elektrárnu, a také poté, co se stalo předloni v zimě, jsem samozřejmě opatrní,“ vzpomněl místostarosta na událost z konce prosince 2020, kdy v kolínské elektrárně došlo k výbuchu uhelného prachu a následnému požáru, což výpadkem elektřiny a tepla ochromilo město v řadě oblastí.

Požár lisu a traktoru u Velkého Oseku.
Shořel lis i traktor. Požár u Velkého Oseku napáchal milionové škody

„Hasiči byli na místě opravdu rychle a také rychle požár uhasili, nedošlo k žádnému ohrožení,“ chválí místostarosta úterní profesionální zásah. „Může se to zdát triviální záležitost vyřešená za pár chvil, navíc je léto, lidé by nemuseli řešit topení. Ale v případě elektrárny samozřejmě není na místě nic podcenit,“ dodal místostarosta k úterní události. Tentokrát došlo jen k drobnému výpadku elektřiny v Sendražicích, šlo o tři až pět minut.

Nedlouho po zásahu v elektrárně se hasičský vůz řítil do Havlíčkovy ulice, kde kolemjdoucí nahlásil požár neznámého rozsahu. Naštěstí se opět nejednalo o nic vážného, hořel keř a tráva. „Lokalizaci požáru na ploše 20 x 15 metrů hasiči provedli vysokotlakým proudem během cca pěti minut,“ upřesnil Jan Sýkora.