Volající na tísňovou linku oznámil, že z objektu, který je v současné době využíván převážně jako skladiště různých materiálů, olejů a starších strojů, se ozývají detonace od vybuchujících kanystrů a z oken a vrat se valí hustý černý dým. To následně potvrdily i první hasičské jednotky, které dorazily na místo.

„Velitel zásahu prostřednictvím operačního střediska nechal přivolat zdravotnickou záchrannou službu pro jednu osobu, která se nadýchala zplodin hoření. Zároveň požádal o posily a vyhlásil druhý stupeň požárního poplachu," vedl Ladislav Holomčík z krajského ředitelství hasičů.

Na zdolání požáru bylo nasazeno několik vodních proudů i za pomoci vysokotlaku, ke zvýšení efektivity přidali hasiči na dva proudy pěnu. Celý zásah byl veden v dýchací technice, na odvětrání silně zakouřeného prostoru použily jednotky přetlakové ventilátory.

„Krátce po 14. hodině byl požár lokalizován a velitel začal odesílat první jednotky zpět na základny. Kolem půl páté odpoledne byl celý prostor zkontrolován termokamerou a následně předán majiteli s nařízenou čtyřiadvacetihodinovou dohlídkou,“ popsal Holomčík.

Podle vyšetřovatele způsobil požár škodu za 900 tisíc korun, majetek v hodnotě čtyř milionů se hasičům podařilo uchránit. Příčinou vzniku požáru byla s největší pravděpodobností nedbalost.