Na místě zasahovali kolínští hasiči a hasiči z Ovčár. Pomoci přijeli také jednotky z Poděbrad, Libice nad Cidlinou, Žehuně a Týnce nad Labem. Majitel domu se svým synem museli hořící dům v noci opustit. Mladší z dvojice se však stihl nadýchat zplodin a tak byl převezený na ošetření do nemocnice.

Hasiči s požárem nebojovali dlouho. Pod kontrolu ho dostali v 1.25 hodin. O čtvrt hodiny později ho zcela zlikvidovali.

Následně hasiči celý objekt překontrolovali termokamerou a také ho odvětrali.

„Způsobená škoda činí dva miliony," řekla Lenka Kostková. Ta také potvrdila, že se podařilo uchránit hodnoty ve výši 800 tisíc korun. Za požár nemohla ničí chyba, ale elektrický zkrat na televizi.

Za poslední dobu se nejedná o jediný případ požáru domu na Kolínsku. V listopadu hořel rekreační objekt v Hradeníně. Tehdy plameny způsobily škodu v hodnotě 300 tisíc.

Hasiči v tomto případě pracovali s variantou cizího zavinění, což prozradila Dagmar Zemanová.

Tento rok hasiči na Kolínsku kromě požáru vyjížděli také k výbuchu rodinného domu. Výbuch v květnu otřásl městysem Cerhenice a také širokým okolím.

Jedna ze sousedek tehdy pro Kolínský deník okomentovala situaci: „V noci jsme slyšeli ránu, dokonce s námi nadskočila postel. Chvilku jsme si mysleli, že je to bouřka. Jenže pak jsme uviděli ten oheň."

Pozor na adventní věnce a svícny

Na požáry domů by si lidé měli dávat pozor zejména v tomto období, kdy téměř každý stůl zdobí adventní věnec se svíčkami. Lidé by neměli zapálené svíčky nechávat bez dozoru. Stejně tak by měli věnovat pozornost elektrickým svítícím řetězům. Dbát na to, které patří do domu, a které jsou určené pro venkovní použití.