Ten lámal větve i stromy a další škody – hasiči si ale museli poradit i s rozsáhlejšími požáry mezi půlnocí a třetí hodinou v noci. „V úterý od 15 hodin do půlnoci středočeští hasiči zasahovali u 23 událostí, z nichž 13 souviselo s odstraňováním následků větrných poryvů. Od půlnoci do 8. hodiny ranní pak jednotky vyjížděly k 36 zásahům, ze kterých 22 bylo v souvislosti s nepřízní počasí na území kraje,“ uvedl mluvčí.

Na Kolínsku hořelo hned dvakrát. První požár ohlásili hasičům skoro v jednu hodinu v noci z Žíželic, kde hořelo 400 balíků slámy a sena a také 100 x 8 metrů kukuřičné siláže. „Vzhledem k tomu, že hned vedle uskladněné slámy byla stáj s padesáti býky, museli hasiči nejprve zamezit rozšíření požáru na tento objekt. Proto velitel zásahu vyhlásil druhý stupeň požárního poplachu a k události zamířily jednotky profesionálních hasičů ze stanic Ovčáry – TPCA, Kolín a Poděbrady a jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Žíželice, Městec Králové, Velké Výkleky a Žehuň,“ uvedl mluvčí hasičů. Požár napáchal škodu za 250 tisíc korun, včasným zásahem hasiči zachránili hodnoty za 3 miliony korun. Proč hořelo, se teprve vyšetřuje.

Druhým požárem na Kolínsku byl ten v Dománovicích na Kolínsku. Tam hořela kotelna a uskladněné dřevo – hasičům to hlásili lidé jen několik minut po třetí hodině ráno. „Na místo vyjely profesionální jednotky ze stanic Kolín a Poděbrady a jednotka SDH obce Dománovice. Zároveň byli dobrovolní hasiči ze Starého Kolína vysláni na zálohu stanice Kolín. Požár zasáhl kotelnu o rozměrech cca 2,5 x 2,5 metru. Ve vedlejší zakouřené místnosti obdobné velikosti se nacházely klece s okrasným ptactvem, které se však hasičům už zachránit nepodařilo, přežila pouze morčata,“ uvedl mluvčí hasičů. Škodu požárníci vyčíslili na 50 tisíc korun.

V obci Nezabudice na levém břehu Berounky v rakovnickém okrese hořela chata a část lesa. „Operační důstojník k události vyslal profesionální hasiče za stanice Rakovník, jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Roztoky, Slabce a Křivoklát a jednotku podniku Permon Roztoky. V době příjezdu první jednotky na místo byla požárem zcela zasažena jedna chata, část lesa a plameny už zasáhly i část druhé chaty. Hasiči požár lokalizovali pomocí C a D proudů asi za hodinu,“ řekli hasiči. Požár napáchal škodu vyčíslenou na 1,1 milionu korun, hasiči ve stejné hodnotě majetek uchránili.