Hasiče o víkendu rozhodně nečekala klidná služba. Tropické počasí si začalo vybírat svoji daň v podobě několika požárů, které museli požárníci likvidovat. Tím posledním byl požár slámy mezi Cerhenicemi a Velimí. Hasičům lidé oheň nahlásili zhruba ve 12.45, požárníci na místo přijeli hned s několika vozy.

Petr Svoboda za zasahující hasiče řekl, že hasiči zajišťovali hlavně okolí ohně, aby se nenasytné plameny nerozšířily dále, protože od nich už chytly stromy. Po dohodě s majitelem slámy nechali balíky shořet, pro zemědělské účely je totiž sláma znehodnocená. Situaci komplikoval fakt, že stlačená sláma hoří mnohem déle, hasiči proto zajistili okolí a zůstali na místě, aby dohlédli na bezpečné vyhoření slámy. To ale nebyl jediný z požárů, který o víkendu požárníci museli likvidovat.

Dále hořela část skládky na Radimi, hořelo také v Konárovicích. Hasiči také likvidovali požár šesti hektarů lesa na Říčansku, ke kterému muselo vyjet osmnáct jednotek hasičů. Škoda vzniklá požárem se vyšplhala na 600 tisíc korun.