V první chvíli to vypadalo, že desítky hasičů budou s plameny bojovat celou noc. Nakonec se to podařilo o hodně dříve. Snadné to ale nebylo. Určitou výhodou ale byla skutečnost, že plynová kompresní stanice leží mimo obydlené území, za lesem už na katastru sousední obce Vitice poblíž vesničky Království.

Zádrhel by ve velkém kompresoru, který má ještě opláštění. Bylo třeba počkat, až se zastaví, pak ho částečně rozebrat a pomocí speciální havarijní soupravy zamezit úniku kapaliny. A právě kvůli úniku oleje z turbíny, který se následně vznítil, celý požár vznikl. Příčinou tedy byla technická závada.

„Na místě zasahovalo jedenáct jednotek s dvanácti cisternami, použita byla speciální technika jako například kontejnerový nosič s osmi tunami pěnidla na hašení hořlavé kapaliny,“ shrnul mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.

Proběhl i průzkum pomocí termokamery, aby byla jistota, že už k žádnému dalšímu úniku nedochází. Přesto byl objekt samozřejmě až do čtvrtečních ranních hodin pod neustálým dohledem.

Celková škoda, kterou požár způsobil, se nakonec zastavila na hranici 150 tisíc korun, vznikla především na izolaci sacího potrubí.