„Ze stanice Kolín vyjížděly v 16.30 hodin do Vítězova dvě cisterny a dva velitelské automobily. Z Kutné Hory výšková technika a následně i kontejnerový automobil a speciální kontejner pro stabilizaci staticky narušených budov. Na hašení požáru se podílely i dvě jednotky Sboru dobrovolných hasičů Plaňany a Pečky,“ uvedl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.

Krátce po 17. hodině byl již požár pod kontrolou a v 21.30 hodin kompletně uhašen. Příčiny vzniku požáru jsou aktuálně v šetření. Škoda byla předběžně odhadnuta na 20 milionů korun, včasným zásahem a nasazením potřebného počtu sil a prostředků se hasičům podařilo uchránit hodnoty za přibližně 35 milionů korun.

Garáž v plamenech

V době hašení ve Vítězově došlo k požáru i v Ovčárech, kde hořela garáž s vybavením. Požár zasáhl střechu sousedícího domu, a hrozilo tak, že se oheň rozšíří dále. „Část jednotek, které mohly, přejela z Vítězova do Ovčár. Vyrazily tři jednotky profesionálních hasičů, šest sborů dobrovolných hasičů a záchranný sbor podniku Paramo,“ přiblížil Jaroslav Gabriel.

Hmotná škoda byla v tomto případě vyčíslena do výše 400 tisíc korun, přičemž uchránit se podařil majetek za půl milionu korun. Příčiny požáru jsou stejně jako v předešlém případě stále v šetření.