Kolem čtvrté hodiny odpolední se městem rozeznívá první houkání hasičských aut. Míří k areálu Akumy v Nádražní ulici v Mladé Boleslavi. Jednu z hal zachvátil obrovský požár. Když na místo doráží první hasiči, budova je celá v plamenech.

Desítky zvědavců stojí před hlavním vchodem do závodu a v jeho okolí. Vše si snaží vyfotit. Na místo doráží několik hlídek městské policie. Ti musí kvůli vážnému nebezpečí všechny zvědavce z místa vyhnat. „Kouř je hodně toxický. Budou vás pálit oči a sliznice. Buďte tady jen chvíli. Kdyby se vám dělalo špatně, okamžitě jděte pryč!,“ varoval redaktory Deníku jeden ze strážníků městské policie.

Požár je tak obrovský, že na místo postupně doráží i další hasičské jednotky z celého okresu. Krátce po požáru tak dorazili například i hasiči z Kosmonos, Mnichova Hradiště, Dobrovice. Podle informací Deníku na místo jedou také hasiči z Mělnicka, Kolínska a dalších okresů středních Čech.

Policisté provoz kolem továrny uzavírají. Průjezd musí zůstat pro hasičská auta, která neustále dováží vodu. Požár se snaží uhasit také několik hasičských plošin. Před 18 hodinou se městem rozeznívá výstražné varování, aby lidé v okolí Akumy neotevírali okna a nevycházeli ven. Jde totiž o velmi toxický kouř.

Situaci na místě sleduje také primátor města Raduan Nwelati.

Je 17:47. Kolem redakce Boleslavského deníku neustále jezdí hasičská vozidla a sanitky záchranné služby.

TOMÁŠ JEŽEK, ADÉLA ŠŤÁSTKOVÁ

Aktuální podrobnosti můžete sledovat na webu kolegů Boleslavského deníku ZDE.