„Požár jsme měli nahlášen v šest hodin. Z Kolína jsme na místě měli tři vozidla z toho dvě cisterny, po jednom ze stanice Ovčáry, Českých drah a Parama,“ popsal operační kolínských hasičů. Krotit plameny pomáhali i dobrovolní hasiči z Peček a Plaňan.

Podle prvních informací ke zranění naštěstí nedošlo. Příčinu požáru bude teprve určovat vyšetřovatel. „Nyní se musí vyčkat až vyšetřovatel bude moci prohlédnout požářiště. Příčiny zatím známé nejsou,“ uvedla v poledne Jana Žďárská z kolínského policejního ředitelství.

"Po příjezdu na místo požáru bylo zjištěno, že se jedná o požár objektu o rozměrech 90×20 metrů, který je ze ¾ zasažen požárem. Hasiči se snažili zabránit rozšíření požáru na přístavbu stojící vedle objektu. Rozloha požáru si vyžádala zřízení dvou bojových úseků.Přibližně po hodině a půl hasiči za pomoci motorových pil zahájili rozebírání střešní konstrukce. V 7:21 hodin se pomocí nasazených sil a prostředků podařilo požár lokalizovat.Příčina vzniku požáru je v šetření. Předběžná škoda je odhadována na 4 000 000 korun. Hasiči uchránili hodnoty ve výši přibližně 3 000 000 korun," uvedl na internetových stránkách Hasičského záchranného sboru Martin Šmejkal, vyšetřovatel požárů Územního odboru Kolín.