Tři vozy kolínských profesionálních hasičů včetně plošiny zasahovaly u požáru bytu v šestém patře bytového domu. Majitelka v době vzniku požáru naštěstí nebyla doma. Podle zatím neoficiálních informací právě majitelka bytu zapomněla na gauči položenou cigaretu a odešla.

Tragédii zabránil včasný zásah hasičů a duchapřítomnost svědků, kteří záchranáře zalarmovali.

Podle obyvatelky domu, která bydlí ve stejném vchodě, nešlo o první podobný incident. "Něco takového už tu bylo snad třikrát. Sedím v poklidu doma a najednou slyším silné bušení na dveře. Otevřu a vyvalil se na mě hustý dým. Hasiči mě ihned popadli a odvedli po schodech ven z domu. Byla jsem celá vystrašená. V první chvíli jsem nevěděla, co se děje. Nestačila jsem si vzít nic. Tak, jak jsem byla doma oblečená, tu teď stojím," popsala své pocity seniorka.

Rychlý zásah hasičů byl ale na místě. Hrozilo, že se oheň může rozšířit i do okolních bytů. Jiná obyvatelka měla trochu jiné starosti. "Mám čerstvě vymalováno," hlásila.

V tomto případě naštěstí nedošlo ke zranění. Přesné příčiny jsou nyní předmětem šetření. "Vzniklá škoda se bude také teprve vyčíslovat," uvedla Petra Čimová z kolínského policejního ředitelství.