V současné době kolínští hasiči odstraňují spadlý strom na silnici mezi obcemi Zibohlavy a Radovesnice. "Strom byl zaklíněný do druhého stromu," vysvětlil Gabriel s tím, že pod stromem projela jen osobní auta, nákladní však už ne.Ve večerních hodinách byl nahlášený požár trafostanice ve Velimi. Prvotní informace hovořily o ranách a kouři, který stoupal z trafostanice po levé straně hlavní silnice. "Na místo vyjeli profesionální hasiči z Kolína a dobrovolní hasiči z Peček a Plaňan," řekl Jaroslav Gabriel. Hasiči na místě cítili zápach, ale plameny ani kouř neviděli. Místo proto zkontrolovali termokamerou a zavolali energetickou pohotovostní službu, které místo předali. "Zásah byl překvalifikovaný na technickou pomoc," dodal Gabriel.

Hasiči na Kolínsku pak vyjížděli ještě ke dvěma spadlým stromům. Dobrovolní hasiči vyjeli na silnici mezi Hluboký důl a Červené Pečky. Nakonec však na místo nedojeli. Strom odklidili policisté, kteří na místě byli první. "Jednalo se o malý stromek," vysvětlil Jaroslav Gabriel.

U stromu přes cestu však zasahovali Pečečtí hasiči přímo v Pečkách a následně jeli odstranit strom také do nedaleké Vrbové Lhoty.