Řidič nicméně stačil s nákladní soupravou zajet na krajnici, aby následné komplikace v ranní dopravní špičce byly co nejmírnější. I tak požár provoz na Prahu vysloveně ochromil. Nejprve byla dálnice zcela neprůjezdná, před sedmou hodinou se podařilo uvolnit alespoň levý jízdní pruh.

Hasiči byli přivoláni k zásahu na místo deset kilometrů za sjezdem na Chlumec nad Cidlinou – zhruba na úrovni obce Žehuň. Na místo se sjely jednotky nejen ze středních Čech, ale na pomoc jim přijeli i kolegové z Královéhradecka.

Plameny, které nákladní soupravu převážející plastové přepravky s kovovými náhradními díly do aut zcela zničily, se podařilo dostat pod kontrolu za necelou půlhodinu, konstatoval mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda. „Vzhledem k tomu, že při požáru došlo k úniku provozních kapalin a hasební voda stékala do kanalizačního systému, byl na místo vyslán také pracovník životního prostředí obce s rozšířenou působností,“ poznamenal.

Likvidace požáru se škodou vyčíslenou na 3,1 milionu korun pro hasiče definitivně skončila dvacet minut před devátou ranní. Pak je vystřídala specializovaná firma s úkolem postarat se o odklizení ohořelého vraku a zajistit úklid vozovky.
V souvislosti s příjezdem k zásahu Svoboda pochválil ukázněnost řidičů. „Tentokrát utvořili vzorovou záchranářskou uličku, díky níž byla cesta k požáru zcela bez komplikací,“ připomněl.