Noční klid na českobrodském sídlišti vyrušily v noci z úterý na středu sirény hasičských vozů, které přijížděly k požáru v jednom z panelových domů.

„Někdo zapálil vstupní dveře u jednoho z bytů,“ popisoval požár velitel zásahu hasičského záchranného sboru. Požár odhalil obyvatel stejného domu při návratu z restaurace a okamžitě přivolal hasiče. „Na místo byla vyslána jednotka HZS ze stanice Český Brod a Kolín, dále jednotka dobrovolných hasičů z obce Poříčany a Pečky,“ upřesnila nprap. Lenka Kostková z hasičského záchranného sboru Středočeského kraje. Do jejich příjezdů se podle informací Deníku pokoušel oheň uhasit sám.

Členové několika jednotek HZS Středočeského kraje po svém příjezdu požár uhasili, dveře nadále chladili a dohlíželi aby nedošlo k opětovnému zahoření. Odvětrali zakouřené schodiště a překontrolovali ostatní byty.

„Může to být náhoda, nebo i úmysl, všechno je v šetření,“ odmítal upřesnit, co vzplanutí předcházelo s odvoláním na další vyšetřování velitel zásahu. Potvrdil však, že nedošlo k žádnému zranění a dorazivší zdravotníci tak mohli po chvíli odjet.

Lenka Kostková z tiskového oddělení hasičů byla v ranních hodinách k příčině požáru sdílnější. „Příčina vzniku ohně je nedbalost při kouření - odhození nedopalku na rohožku,“ sdělila. Majitel bytu, jehož vstupní dveře hořely, je podle našich informací na dovolené, a proto byl zanedlouho k otevřenému bytu přivolán další člen rodiny. Způsobená škoda je 10 000 Kč a uchráněn byl majetek za přibližně 2 miliony korun.

Martin Šnajdr