Jak uvedl seznamzpravy.cz, transakci nepovolil antimonopolní úřad Jihoafrické republiky. Stalo se tak jeden jediný den před vypršením lhůty na posouzení. Jak ale Kolínskému deníku potvrdil mediální zástupce Draslovky Vít Kurfürst, neznamená to, že by byla investice zhacená.

„Draslovka musí prozkoumat obsah rozhodnutí antimonopolního úřadu v JAR a zjistit právní možnosti, jak pokračovat v jednání. Naším zájmem je dosáhnout při jednáních s antimonopolním úřadem shody a zajistit souhlas místního regulátora s transakcí,“ uvedl.

Draslovka v Kolíně.
Afrika a Amerika. Kolínská Draslovka rozšiřuje výrobu na další dva kontinenty

Kromě počáteční investice plánuje Draslovka investovat dalších 50 milionů dolarů do modernizace závodu, jeho rozšíření a zajištění toho, aby splňoval nejlepší světové ekologické standardy. „To nám umožní rozšířit naši nabídku o výrobky, které se v současné době do Jihoafrické republiky dovážejí z jiných zemí,“ plánuje od začátku generální ředitel společnosti Draslovka Pavel Brůžek.

Společnost Draslovka působí v Jihoafrické republice již téměř deset let prostřednictvím své jednotky Draslovka Services South Africa, která dříve působila pod značkou Agri-Soil, sídlí ve Stellenboschi a operuje ve všech jihoafrických provinciích.