Městu by továrna mohla přinést 80 až 90 pracovních míst. V Kolíně bude firma vyrábět rozvodové řetězy, vodící lišty a plastové komponenty.

Firma uvažovala o více potenciálních lokacích pro výstavbu továrny. Generální ředitel firmy Tsubaki v České republice Bart Mellink vysvětlil, že umístění závodu v kolínské průmyslové zóně firma zvolila také proto, že Kolín doporučila automobilka TPCA a další továrny, které už v místě vyrábějí. Kolín o investici s firmou Tsubaki jednal zhruba dva roky. „Spoléháme na kvalitního a silného investora, který zaručí našemu regionu dlouhodobý rozvoj," řekl při podpisu smlouvy starosta Kolína Vít Rakušan.

Do průmyslové zóny míří ale ještě jeden investor. Prodej dalšího pozemku o výměře necelých 2,5 hektaru přinese Kolínu 10 milionů korun, záměr ještě bude schvalovat zastupitelstvo. „Zájem se objevil na podzim, byla to extrémně rychlá jednání," řekl Vít Rakušan. Firma, která chce kupovat tento pozemek, působí v technologii bezpečnostních systémů. Investor tím chce rozšířit výrobu a k výstavbě by mělo dojít v příštím roce, což by přineslo desítky nových pracovních míst.

Kromě toho město vede jednání o prodeji pozemků se dvěma dalšími subjekty. „Vzhledem k nejasnému výsledku nemůžeme zatím nic konkretizovat. V jednom případě se jedná o zahraničního investora. Ve finálovém boji jsou dvě lokality Polsko a Kolín. Uvidíme, jak se investor rozhodne," dodal.