V dnešní době se to všude zázračnými přípravky na hubnutí jenom hemží. Bohužel se však v drtivé většině případů jedná o klamavou reklamu. Hubnutí se stalo velkým byznysem, a proto výrobci vymýšlejí stále nové přípravky. Ty slibují nesmyslné zhubnutí několika kilogramů týdně bez námahy.

Nápadné jsou výrazy jako šokující hubnutí, antioxidanty (které ve skutečnosti s hubnutím nemají nic do činění), americký objev (kdyby něco měli, nejsou nejtlustší národ na světě), hubnoucí ovoce (takové acai berry jsou naopak zdrojem nevhodných sacharidů), bylinky z orientu (Asiaté jsou hubení díky způsobu stravování). To vše by potenciálnímu spotřebiteli mělo být podezřelé.

Ztráta tekutin

Pokud je váhový úbytek vyšší než dva kilogramy týdně, většinou se jedná o ztrátu tekutin. To je případ právě zelené kávy. Ta má silný močopudný účinek a odvodňuje tělo. Tím pádem jejím užíváním opravdu můžete shodit i několik kilogramů. Po vysazení zelené kávy se však tělo okamžitě začne opět zavodňovat a nabírat vodu zpátky do zásob. Rychlé dostavení jo-jo efektu je zaručeno.

Úprava jídelníčku a pohyb

Možná se nyní budu opakovat, ale pro úspěšné hubnutí je nejdůležitější upravit jídelníček. Vyvarovat se zbytečně vysokému příjmu sacharidů a živočišných tuků. Je dobré naopak navýšit příjem bílkovin a do běžné stravy zařadit vlákninu. Ta má příznivé účinky na trávení a pročišťuje organizmus.

Dalším nepostradatelným pomocníkem při hubnutí je pohyb. Minimem každého člověka by mělo být alespoň 10 tisíc kroků denně. Fyzická aktivita, i když minimální, je opravdu velmi důležitá. Nejen, že napomáhá při spalování cukrů a tuků, má navíc blahodárný účinek na celkový pohybový aparát těla.

Máte kila navíc? Chcete hubnout? Poraďte se s odborníkem nebo se přidejte k těm, kteří hubnou s námi, a podělte se s ostatními čtenáři o zkušenosti. Napište na email: hubnetesdoktorem@denik.cz.