„Máme dostatečné zásoby až do června. Díky chladírnám nám vydrží takhle dlouhou dobu, a jsou stále jako čerstvá. Poté máme prázdniny, a hezky koukáme jak jablíčka zase kvetou a rostou,“ uvedl František Vyšata.

Kolik přesného množství jablek v tuto chvíli mají upřesnit nemohl, avšak jejich čerstvostí si mohou být zájemci jistí. „Máme na to speciální chladírny. Kdybychom je skladovali ve stodole, kde potom mohou lézt myši, nebyla by tak čerstvá,“ poznamenal František Vyšata. Poté, co jablka v září a říjnu otrhají a přeberou, nechávají je chladit na mínus jeden stupeň. „Takže i v červnu jsou pak jako čerstvá, jako právě utržená“ vysvětlil sadař.

Když už se stane, že je nějaké jablko na pohled nevhodné či otlučené, zužitkuje se dál. Například do podoby jablečných moštů. „Máme vlastní moštárnu, kde vyrábíme až osm druhů moštů,“ upozornil Vyšata. Na tvorbu Bohemia moštu podle něj padne tak pět procent jablek z jejich úrody.

Každý zájemce si může osobně přijet nakoupit jablka přímo do Tuchoraze. Mimo jiné také zajišťují rozvoz jablek po větších městech. „Otevřeno máme v Tuchorazi od pondělí do soboty od 9 do 17 hodin. Potom máme i dvě velká auta s nápisem Bohemian Apple. Ty objíždí města jako je Nymburk, Poděbrady, Vlašim i Kolín. Takže i na kolínském Karlově náměstí jsou k dispozici naše jablka,“ shrnul sadař.

Dostatečnou zásobu jablek mají nyní i v Ovocných sadech Bříství v Křečhoři. Vydržet by jim měla přibližně do půlky jara. „Jablka nám vydrží přibližně do konce března až do poloviny dubna. Jablka skladujeme ve svých skladovacích prostorech v chladicích boxech,“ řekla Lenka Vomáčková za křečhořské Ovocné sady Bříství.

Vedle toho, že si zákazníci mohou přímo u sadu pořídit jablka ke konzumaci, nabízí i otlučená jablka. „My vytváříme Břístevský stoprocentní jablečný mošt. Otlučená jablka poskytujeme lidem výhodněji ve větším množství. Ti je pak zpracují do podoby vlastní domácí výroby moštů, marmelád či sirupů,“ dodala.

O zásobu ovoce v kolínském regionu se stará i Václav Bek se svou firmou Agrobek z Ratenic. „Jablka u nás máme uskladněná až do příští sklizně, nepěstujeme je, pouze je distribuujeme. Jablka nemoštujeme, máme je určená ke konzumaci,“ uvedl Václav Bek, majitel firmy.