„Tito lidé půjdou ještě na druhé testy a pokud budou opět negativní, můžeme restauraci opět otevřít,“ uvedl spolumajitel Miloš Vejdělek.

Po kompletním vydezinfikování provozovny, použití ionizéru a samozřejmě konzultaci s hygieniky by prý mohli otevřít už nyní, jenže chybí personál, všichni jsou aktuálně v karanténě. „Počítám tedy, že otevřeme kolem 14. srpna,“ upřesnil Miloš Vejdělek.

Uzavření restaurace potvrdila i ředitelka protiepidemického odboru krajské hygienické stanice Lilian Rumlová. „Byla provedena opatření – uzavření s následnou sanitací celé provozovny, odběry všech zaměstnanců, byly vystaveny pracovní neschopnosti u 11 zaměstnanců,“ upřesnila.

Hygienici nyní trasují kontakty pozitivně testovaných zaměstnanců restaurace. „Nemám poznatek, že bychom někoho nakazili. Jsm+e v kontaktu s hygieniky, děláme v této situace vše, co můžeme. Se všemi našimi zaměstnanci komunikujeme, negativně testovaní nemají žádné příznaky,“ poznamenal spolumajitel restaurace.

Uzavřená restaurace Česká koruna v Kolíně.Zdroj: DENÍK/Michal Bílek

Podle informací Kolínského deníku mají lehký průběh nemoci i všichni tři pozitivně testovaní, u nichž se covid-19 projevil zvýšenými teplotami a únavou.

Miloš Vejdělek si velmi pochvaluje spolupráci s hygienickou stanicí. „Lidé, kteří se nechali v pátek odpoledne testovat, znali už v sobotu dopoledne výsledky, opravdu na tom dámy z hygieny pracovaly i o víkendu,“ dodal.

Stejní provozovatelé mají také restauraci na zimním stadionu. Ta je normálně otevřená. „Podle konzultace s hygieniky by nemělo dojít k přenosu. Důležitá je délka kontaktu a vzdálenost od nakaženého člověka. Tedy 15 minut a 1,5 metru. Osobně jsem v drtivé většině případů na zimáku, na Korunu přijedu jednou za čas na pár minut,“ vysvětlil Vejdělek a přiznal, že si ho v restauraci na stadionu někteří lidé fotografovali s pohoršením, že není v karanténě.