"Společnost Lidl by ráda v Ovčárecké ulici v Kolíně postavila novou, moderní, ekologickou prodejnu, nicméně aktuálně se nacházíme v rané fázi projektu. Před zahájením výstavby budeme veřejnost včas informovat," uvedl Myler.

Plánované vybudování prodejny ovšem momentálně provází problémy. "Vyjasnili jsme si, jaká by měla být dopravní obslužnost lokality," uvedl aktuálně kolínský místostarosta Michal Najbrt s tím, že město s Lidlem už nějaký čas jedná. Ve hře byla výstavba okružní křižovatky nebo vznik nové světelné křižovatky. "Oba návrhy jsme po diskuzi s dopravní policií zamítli," shrnul starosta Kašpar.

"Od začátku si stojíme za alternativou, což je klasické téčko, ovšem tak, že se zahne z centra a vyjede se na nadjezd. Křížení stávajícího stavu nechceme. Chápu, že to vypadá trochu diskomfortně, ale není to první ani poslední lokalita, která je takhle napojená. Křížení vidíme jako problematické z důvodu propustnosti tohoto dopravního uzlu, který teď funguje bez semaforů relativně rozumně," vysvětlil místostarosta. Další komplikací je územní plán, který v současné době využití pozemku k výstavbě supermarketu nedovoluje. Časem ale může dojít k jeho změně.

Objevila se také informace o tom, že další prodejna Lidlu by měla vyrůst vedle stavebnin DEK v Žižkově ulici. "V této lokalitě není aktuálně výstavba prodejny Lidl v projednávání," uvedl věc na pravou míru mluvčí Lidlu Tomáš Myler.