„Výroba kyanidu sodného se nám za stávajících podmínek nevyplácí. Omezení výroby není časově omezeno, o jejím znovuobnovení rozhodneme podle vývoje situace na trhu surovin a energií. Výroba v kolínské továrně se proto přeorientuje na ostatní produkty z našeho portfolia,“ uvedl generální ředitel společnosti Draslovka Pavel Brůžek.

V České republice má Draslovka 15 procent své výrobní kapacity kyanidu sodného.

Společnost nyní působí v Evropě, Severní a Jižní Americe, Austrálii a Oceánii a poskytuje služby zákazníkům v těžebním průmyslu, zemědělství a mnoha dalších průmyslových odvětvích po celém světě.Draslovku vlastní čtyři české rodiny a v posledních letech se obrat firmy pohyboval kolem 80 milionů dolarů, tedy přes 1,8 miliardy korun.

Pozastavení výroby kyanidu ano, propouštění ale ne
Když továrna pozastavuje výrobu některého ze svých produktů, přináší to s sebou obavy, zda nedojde k omezení počtu zaměstnanců. V případě Draslovky, která nyní dočasně zastavila výrobu kyanidu sodného ve svém závodě Kolíně, se ale žádné propouštění ani pobyt zaměstnanců doma za procenta mzdy nechystá. Potvrdil to mediální zástupce Draslovky Vít Kurfürst. „Výroba dalších produktů je schopná pracovníky bez problémů zaměstnat,“ uvedl.