Téměř polovina všech zaměstnanců se tak rozhodla věnovat svého vánočního dárku od firmy a věnovat peníze na charitativní účely.

„Ve spolupráci s kolínskou nemocnicí, nadací Dobrý anděl a díky tipům našich zaměstnanců jsme vybrali pět dětí z regionu, které se každodenně potýkají se zdravotními problémy. Celkově byla mezi tyto děti rozdělena částka 401 200 korun,“ řekl Tomáš Paroubek.

Vedle toho předali i peníze a další předměty v rámci tradiční zaměstnanecké vánoční sbírky. „Zaměstnanci měli možnost zakoupit si antistresové plyšové hračky pro hasičský záchranný sbor a Policii České republiky, územní odbory Kolín, případně přispět na proškolení záchranářského týmu,“ popsal Tomáš Paroubek.

Zaměstnanci tak předali 150 dráčků záchranářů, 158 plyšových německých ovčáků a záchranářskému týmu celkem 24 tisíc korun.

„Naši zaměstnanci projevili neskutečnou sounáležitost, byli jsme velmi překvapeni tak velkým zájmem pomoci. Bez nich bychom tu dnes nebyli a nepředávali symbolické šeky tolika rodinám a je logické, aby i oni sami mohli tyto šeky do rukou všech obdarovaných předat,” řekl Tomáš Paroubek.

A jak dodal, i v příštím roce by automobilka chtěla v této tradici pokračovat.