Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Do TPCA nastoupí sto zaměstnanců z Ukrajiny

Kolín – U největšího zaměstnavatele v regionu, kolínské automobilky TPCA, přibyla nová národnost. Na konci února nastoupila do TPCA první skupinka zahraničních pracovníků z Ukrajiny.

1.3.2017
SDÍLEJ:

Výroba v kolínské automobilce TPCA.Foto: Deník/ Jakub Šťástka

S ohledem na situaci na českém trhu práce se automobilka už v uplynulém roce zapojila do projektu Ukrajina podporovaného českou vládou, který by měl do České republiky přivést až 5000 ukrajinských pracovníků mířících především do českého průmyslu.

K zapojení do tohoto projektu vedla kolínskou automobilku podle slov jejího mluvčího Marka Hovorky stejně jako řadu dalších průmyslových podniků situace na trhu práce v České republice, kde je dlouhodobě nejen vzhledem k nízké nezaměstnanosti stále těžší najít motivované zaměstnance na dělnické pozice.

Čtěte také: Z TPCA vyjelo auto s pořadovým číslem 3 000 000

„Postupně přijde do TPCA okolo stovky zaměstnanců z Ukrajiny," potvrdil Marek Hovorka. Jak upřesnil, jde o zaměstnance se středoškolským, případně vysokoškolským vzděláním, velmi motivované pracovat v TPCA. „Opustili proto svoji práci na Ukrajině a míří k nám především se snahou zabezpečit svoje rodiny na Ukrajině," dodal mluvčí.

Lidé z cizí země samozřejmě nebudou mít lehkou situaci s adaptací v novém prostředí. I na to prý automobilka myslela.

„Připravili jsme pro ně rozsáhlý adaptační program zahrnující tlumočníky z ukrajinštiny, ukážeme jim vše potřebné ve městě i okolí, samozřejmostí je zajištění ubytování. Budeme se snažit, aby co nejrychleji zapadli do života nejen továrny, ale i regionu. Proto jsme jim přichystali kurzy českého jazyka a spolupracujeme úzce s vedením města, úřadu práce a dalšími institucemi," popsal Marek Hovorka.

Čtěte také: Oprava obou nádraží by mohla skončit současně

Jak situaci s příchodem nových zaměstnanců TPCA, a tedy i obyvatel Kolína, jsme se ptali starosty města Víta Rakušana.

Jak se město staví k situaci, že do Kolína přicházejí pracovníci z nové země?

Město Kolín bylo vedením firmy TPCA o vzniklé situaci informováno. Uvědomujeme si, že situace na českém trhu práce není jednoduchá, zájem o práci v dělnických profesích je minimální a TPCA není jedinou firmou, která musí tuto situaci řešit přijímáním zaměstnanců z ciziny. Jako město Kolín musíme brát danou situaci jako fakt a jsme rádi, že jsme s ní byli podrobně s předstihem seznámeni.

Kolínský starosta Vít RakušanNeobáváte se změny v bezpečnostní situaci, se kterou se potýkají třeba Kvasiny na Rychnovsku?

Změny bezpečnostní situace se neobáváme, a to především z toho důvodu, že se TPCA věnovala detailně výběru zaměstnanců. Ti museli splnit řadu podmínek, jejich vzdělanostní struktura je výrazně nadprůměrná, jsou mezi nimi dokonce absolventi vysokých škol. A samozřejmou podmínkou bylo to, aby každý z uchazečů o práci v Kolíně splnil podmínku čistého trestního rejstříku a bezúhonnosti. V případě, že by se přes všechno zmíněné někdo z nových zahraničních zaměstnanců dopustil v Kolíně trestného činu, znamená to pro něj za prvé okamžité ukončení pracovního poměru, za druhé pak i vyhoštění z ČR.

Jak spolupracujete s automobilkou na tom, aby se zde Ukrajinci rychle adaptovali?

Jsme připraveni spolu s automobilkou TPCA zorganizovat setkání s novými zaměstnanci, kde jim bude představeno město, možnosti využití služeb v Kolíně, ale i jasně představen model místního řádného občanského soužití.

Jak obecně vidíte soužití města a největšího zaměstnavatele a jeho pracovníků?

Situace v této oblasti měla od začátku působení TPCA u nás v regionu výrazný vývoj, doufám, že pozitivním směrem. Kolínu přibylo za 10 let téměř 2 000 obyvatel a je jasné, že to mělo pro město jisté důsledky v oblasti sociální, ale i např. dopravní. V současné době si však myslím, že TPCA do našeho regionu patří, výrazně se podílí se výkonnosti lokální ekonomiky a podporuje v našem regionu řadu aktivit v různých oblastech. Za sebe říkám, že jsme v současnosti dobrými sousedy, partnery, kteří se vzájemně informují a pokud na nějakou dílčí záležitost nemají stejný názor, jsou schopni kultivovaně a klidně dojít k rozumnému řešení.

O situaci na trhu práce jsme si povídali s ředitelem Úřadu práce v Kolíně Janem Máslíkem.

Jaká je v současné době situace na trhu práce na Kolínsku?

V uplynulém období se situace na trhu práce vyvíjela standardně. Přestože došlo v zimním období k mírnému nárůstu počtu osob bez práce, v meziročním srovnání zaznamenáváme už třetím rokem opakovaný pokles celkového počtu uchazečů o zaměstnání. Podíl nezaměstnaných osob se blíží úrovni před hospodářskou krizí z roce 2008. Dlouhodobý prorůstový výkon ekonomiky a poptávka zaměstnavatelů po nových zaměstnancích dokázaly sezónní vlivy téměř vyrovnat. Velmi pozitivně se na trhu práce projevuje též další prohloubení proaktivní komunikace ÚP ČR se zaměstnavateli, cíleného přístupu k uchazečům o zaměstnání a v neposlední řadě pak i podpora státu v rámci aktivní politiky zaměstnanosti (APZ).

Daří se umisťovat dlouhodobě nezaměstnané do průmyslových firem?

Jak už bylo řečeno výše - ÚP ČR se věnuje dlouhodobě nezaměstnaným velmi intenzivně a stále pracuje na ještě další intenzifikaci. Za zmínku stojí např. výběrová řízení pro zaměstnavatele podle jejich požadavků a potřeb, jejichž počet je každý rok vyšší. Počet uchazečů, kteří se zúčastnili této aktivity v roce 2016, dosáhl počtu 1 503 osob. I v letošním roce počítáme s tím, že tuto hranici posuneme ještě dále, a poskytneme tak maximální servis našim klientům z řad nezaměstnaných i zaměstnavatelů. Tyto akce spolu s dalšími přesně mířenými opatřeními pro konkrétní cílové skupiny uchazečů se výrazně podepisují na poklesu počtu dlouhodobě nezaměstnaných v evidenci ÚP ČR.

Spolupracujete s agenturami práce a zaměstnavateli na speciálních akcích pro dlouhodobě nezaměstnané, s jakým efektem?

Spolupracujeme se všemi zaměstnavateli v regionu a snažíme se maximálně vyhovět individuálním možnostem, schopnostem a dovednostem našich klientů, které jsou velmi často (např. v případě zdravotního omezení) jednou z příčin dlouhodobé nezaměstnanosti. ÚP ČR proto ve snaze sladit nabídku a poptávku na trhu práce zohledňuje při zprostředkování zaměstnání i tuto oblast. V uplynulém roce došlo k výrazné nadregionální spolupráci se zaměstnavateli z okresů Benešov a Praha – východ. Souhrnem lze říci, že náborové akce realizované napříč zaměstnavatelskými sektory a obory jsou velmi úspěšné. 

Autor: Jana Martinková, Jakub Šťástka

1.3.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Marek Jelínek spojil vernisáž výstavy fotografií s přednáškou o koloběžkovém cestování
35

Marek Jelínek spojil vernisáž výstavy fotografií s přednáškou

Ilustrační foto.

Před volebními místnostmi stály někde i fronty

OBRAZEM: Volby do poslanecké sněmovny na Kolínsku

Kolínsko - Přinášíme vám fotografie z prvního dne voleb.

Radimští mohou do volební místnosti výtahem

Radim - Do volební místnosti v Radimi se poprvé voliči dostanou také výtahem. Toho využívají hlavně senioři, kteří přišli vyjádřit svůj názor. Také v Radimi je prozatím zájem o volby poměrně velký.

Dobřichovští vydali pět volebních průkazů

Dobřichov - Ve volební komisi v Dobřichově jsou dva muži. Společně s dámským osazenstvem komise dohlíží na to, zda mají voliči platné občanské průkazy. "Lidé od dvou hodin chodí průběžně," shodují se komisaři. Žádný problém prý zatím nenastal. Volit chodí lidé různého věku. V obci vydali pět voličských průkazů.

Nedočkavci čekali venku před otevřením volební místnosti

Pečky - Volební komise 4. okrsku v Pečkách se začala ve zdejší sokolovně scházet v půl druhé. Bylo potřeba připravit obálky a zapečetit urny. Už pár minut před druhou hodinou stáli venku první nedočkavci.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení