Viceprezident TPCA Javier Varela, který za zvuku fanfár šeky předával, zmínil rozmanitost projektů, které se letos do grantového programu sešly.

„Věřím, že ve svém celku pomohou zlepšit prostředí a místo k žití v Kolíně. Že všechny svým způsobem přispějí k tomu, že život v Kolíně a okolí bude příjemnější," uvedl Javier Varela a poděkoval za vytváření projektů i jménem zaměstnanců automobilky, kteří jsou podle jeho slov rádi a pyšní na to, že mohu dělat něco pro místo, kde bydlí, kde se cítí být doma.

„S grantovým programem jsme začali záhy po zahájení výroby. Letos slavíme desáté výročí a za tu dobu jsme ocenili více než 300 projektů celkovou částkou přesahující 100 milionů korun. Už v počátcích jsme měli tři hlavní témata: zdraví a bezpečnost, životní prostředí a zlepšování sociálního a komunitního života. Během 10 let se nám, myslím, podařilo přizpůsobit náplň těchto témat potřebám regionu," dodal Javier Varela.

Starosta Kolína Vít Rakušan poděkoval TPCA za to, že pomáhá tam, kde se cítí být doma. „Jsme rádi, že automobilka TPCA sama deklaruje, že se u nás cítí doma," dodal a poděkoval i za to, že se TPCA zajímá o reálné potřeby regionu. „Vloni se uskutečnil celkem rozsáhlý výzkum, takže schéma podpory pak může jít opravdu tam, kde je potřeba. Poděkování patří i všem přítomným za to, že tvoří region – svou aktivitou, svými nápady, které si samozřejmě podporu zaslouží," dodal starosta a těm, kteří se svou žádostí o grant letos neuspěli, popřál, aby se na ně dostalo v dalších ročnících grantového programu automobilky.

„Doufáme, že to rozhodně nebyl poslední grantový ročník TPCA, že se TPCA i v dalších letech bude u nás cítit doma a poskytne zajímavé finanční prostředky na zajímavé projekty v našem regionu," uzavřel starosta Rakušan a začalo sympaticky vyhrávat Kronos Combo.

Javier Varela o hokeji a Argentině

Během slavnostního předávání šeků se řeč stočila také na hokejový šampionát. Viceprezident TPCA Javier Varela zmínil srovnání ze svého pobytu v Argentině. „Když jsem byl v Argentině poprvé na fotbale, v místě, kde hráči vcházejí na pole, lidé bouřlivě vítali, skákali, rachot byl takový, že nebylo slyšet toho, kdo seděl vedle vás. Otevřená, živá, hlučná atmosféra. Minulý týden jsem byl tady v Čechách na hokeji a bylo to velmi podobné. Neslyšel jsem, co mi říká, manželka, která seděla vedle. Myslím, že si tu dokážete užívat život stejně radostně jako v Argentině. Rozdíl byl jen v druhu sportu a klimatu. Na zimním stadionu bylo poněkud chladněji než v Argentině, kde bylo 40 stupňů," popsal Javier Varela.

Podpořené projekty

– S počítačem se nám učí lépe
- Technika nás baví
- Bezpečně pro děti
- Řepařkou do Býchor
- Podlipansko sází stromy III
- Nebonáves v novém
- Na Nový most po laně
- Bavíme se sportujeme v Kolíně
- Hoří! Už víš, co dělat?
- Atletím, atletíš, atletíme
- Žijeme basketbalem
- Z Kozlíků Kozlové
- Zálabí pobaví

Podpořené projekty vám postupně podrobně představíme v dalších článcích.