Nová huť neodehrála vydařené utkání, i přesto mohla slavit. Ještě pět vteřin před koncem o dva body vedla, jenže se závěrečnou sirénou trefil těžkou trojku hostující 203 centimetrů vysoký pivot Stanislav Zuzák a zmrazil fanoušky v hale Tatran.

„Byla to šťastná střela, ale pro nás super, že tam spadla," vykládal kolínský hrdina Zuzák. „Podobně už jsem rozhodl na začátku sezony v Děčíně, ale v play-off se mi tohle povedlo vůbec poprvé. Důležitější koš jsem ještě v kariéře nedal," uznal Zuzák.

„To, že rozhodl Kolín v poslední vteřině je jedna věc. Druhá věc je ale ta, že jsme měli jen v posledních pěti minutách asi tři stupidní ztráty, kdy jsme to dávali ani nevím kam. Hlavně jsme ale hodně špatně bránili," řekl ostravský kouč Dušan Medvecký.

„Přišlo mi to z naší strany jako zápas základní části s tím, že se nám nemůže nic stát. Do hry jsme nedali takovou energii, která je v play-off potřeba. Musíme se zvednout, s tímhle totiž nemáme šanci přes Kolín postoupit," cedil mezi zuby Medvecký.

„Kolín nám dal spoustu snadných košů, my se naopak na každý strašně nadřeli. V plné kráse se ukázalo se, že pokud chceme vyhrávat a ještě sérii otočit, chlapci budou muset začít dávat do hry srdce, které tam chybělo," dodal Dušan Medvecký.

Hosté ještě dlouho po utkání slavili. „Do poslední vteřiny to bylo nesmírně vyrovnané. Ještě minutu a půl před koncem jsme vedli o pět bodů, ale Ostrava to dokázala otočit. No a v závěru jsme měli velké štěstí," prohlásil trenér Kolína Predrag Benáček.

Body: Stehlík 17, Číž 14,  Wilson 14, Ames 9, Gniadek 9, Barnes 8, Dufault 8, Jurečka 2 – Bolds 20, Kříž 20, Ubilla 16, Zuzák 16, Field 10. Rozhodčí: Dolinek, Paulík, Matějek. TH: 17/11:25/16. Trojky: 10:10. Doskoky: 31:34. Fauly: 21:17. 5 chyb: 40. Kříž (Kolín). Diváci: 800. Průběh: 19:20, 44:41, 57:59. Nejlepší hráč: Zuzák (Kolín). Stav série: 0:1.