„Tato část sezony pro nás dopadla velmi dobře. V Turecku jsme získali celkem devět prvních míst na závodech UCI,“ potěšilo manažera a trenéra v jedené osobě Jana Slavíčka.

Kolínská stáj Expres CZ – Tufo Team byla vidět ve všech kategoriích, především pak v těch nejprestižnějších.

Timofej Ivanov dojel ve dvou víkendových závodech mezi mužskou elitou dvakrát třetí. Na vítěze ztratil vždy kolem minuty.

Matej Ulík se v nedělním závodě pohyboval na pátém místě, bohužel na konci prvního kola měl defekt, propadl se na závěr startovního pole. Stíhací jízdou se dostal na šestnácté místo..

„Matejovi druhá půlka soustředění nevyšla jako ta první, výsledkově to nebylo skvělý, fyzicky je na tom ale dobře, takže lepší výsledky by se měly dostavit,“ řekl Jan Slavíček.

Robert Hula se statečně pral s podmínkami na trati, na lepší umístění to nestačilo. V cíli mu patřila třiatřicátá pozice.

„Robert měl po mistrovství světa v cyklokrosu delší přestávku. Je vidět, že se do terénu vrací. Zatím není připravený, aby závodil s nejlepšími závodníky. Pobyt v Turecku měl spíš jako přípravu, hodně trénoval, takže jsem od něj neočekával super výsledky,“ podotkl Jan Slavíček.

Nedělní závod v Alanyi naopak zvládly Tereza Tvarůžková a Karolína Bedrníková.

Prvně jmenovaná vyhrála závod mezi ženami. Bylo to její třetí vítězství v řadě na turecké půdě.

„Bylo to vybojovaný vítězství, protože čtyři kola jezdila na druhém místě, pak však vedoucí závodnici dokázala dojet, vzápětí jí nastoupit a vyhrát,“ potěšilo Slavíčka.

Radost mu udělala i Karolína Bedrníková, která opět o parník vyhrála juniorskou kategorii.

„Kája vyhrála i svůj druhý závod o víc než tři minuty. Ukazuje, že bude patřit mezi nejlepší juniorky na světě,“ zdůraznil Slavíček.

Jeho svěřenci se v Turecku ukázali v parádní formě. Celkem získali osmnáct medailí, z toho devět zlatých.

„S průběhem soustředění jsem spokojený. Na druhou část sezony jsme připraveni velmi dobře. Jaká bude ale její druhá půlka, ukáží až další závody,“ upozornil Jan Slavíček.

Ten nejbližší na ně čeká o víkendu v Rakousku, kde se pojede v městečku Langenlois.

„Bude to první ostrý test se špičkou. Do Langenlois se pravidelně sjíždějí nejlepší závodníci. Třeba Terka Tvarůžková se zde poprvé setká s Jitkou Čábelickou, která je naší jedničkou. Terka je podle předchozích výsledků a výkonů velmi dobře připravená a s Čábelickou může rovnocenně závodit, řekl bych, že ji může i porazit,“ myslí si Jan Slavíček.