Kolín si po minulém domácím vítězství nad Chomutovem zajistil účast ve skupině A1 nadstavbové části. Zařadil se tak do skupiny šesti nejlepších týmů, kam dále patří Nymburk, Ostrava, Pardubice, Prostějov a Děčín.

Sobotní soupeř Kolína je v tabulce na desátém místě, když z třiadvaceti zápasů osm vyhrál. Jeho největší oporou je Američan Michael Deloach, který je s průměrem 18,9 bodů  druhým nejlepším střelcem Mattoni NBL.

Nejnovější posilou je Martin Sýkora, který dříve působil v Levicích. Ve svitavském dresu se představí také bývalý kolínský hráč Jiří Jelínek, který ve dvanácti zápasech zaznamenal v průměru 11,3 bodů a pět doskoků.

První vzájemný zápas v této sezoně vyhrál Kolín 76:70. V utkání si Demarius Bolds připsal 24 bodů a 12 doskoků. Na straně soupeře nastřílel Michael Deloach 31 bodů.
„Svitavy jsou dobrý tým. Mají hodně kvalitních hráčů. Naposledy se posílily o Sýkoru. My chceme základní část ukončit vítězstvím. Pevně věřím, že se nám to podaří," řekl před utkáním trenér Kolína Predrag Benáček.

(Jana Kubartová)