„Do utkání s Opavou budeme zajisté vstupovat s respektem, všichni v lize znají sílu našeho soupeře,“ uvedl asistent Filip Rytina.

Z fotbalového utkání I.B třídy Plaňany - Pečky
Konečně. Pečky poprvé v sezoně vyhrály před svými fanoušky

V kádru trenéra Petra Czudka došlo přes léto hned k několika zásadním změnám. Kariéru ukončil Martin Gniadek a Radim Klečka, za novým angažmá vyrazila i dvojice opor z loňské sezony Markusson s Gumpsem. Nováčky v dresu Opavy jsou pak Radek Farský, který přišel z USK Praha, nováček v evropském basketbalu Dontay Bassett a reprezentant Slovenska Jakub Mokráň. Stálicí a hvězdou slezského kádru zůstává Jakub Šiřina, spolu s Janem Švandrlíkem, Filipem Zbránkem, Radovanem Kouřilem, Luďkem Jurečkou a Jakubem Slavíkem. O své minuty na hřišti jistě zabojuje i dvojice Miroslav Kvapil spolu s Janem Mičkou.

„My se musíme koncentrovat na obranu Jakuba Šiřinu, nedovolit mu tvořit hru a v útoku musíme najít lehkost, která nás zdobila v posledních dvou sezonách, zejména na domácí palubovce. Věřím, že utkání zvládneme a uděláme radost všem fanouškům, kteří si najdou cestu do naší arény,“ dodal Rytina.

Utkání v hale Spojů začíná ve středu v 17.45 hodin.

Z prvního tréninku basketbalistů Kolína
Širší rotace rozhodla. Medvědi na úvod sezony vyhráli nad Olomouckem