Těch příbramských podpořilo v hlasování na facebookových stránkách Uniqua extraligy svůj tým přibližně o čtyřicet víc z celkového počtu 683. Do aktivity, kterou zástupci klubů kvitují, se hned zkraje tohoto týdne zapojí v rámci čtvrtfinále i Kladno.

ON-LINE ke koronaviru najdete ZDE

„Je samozřejmě škoda, že jsme si to nemohli uhrát sami na palubovce, ale i tak to potěší,“ reagoval trenér příbramských Kocourů Martin Kop na zprávu, že jeho klub měl navrch ve virtuálním souboji, který trval na sociální síti přesně 24 hodin.

„Přiznám se, že jelikož nemám sociální sítě, tak jsem tuto soutěž zatím nezaregistroval, určitě to ale napravím. V každém případě jde o dobrý a zajímavý nápad. Pro celý český volejbal je dobrou zprávou, že fanoušci ho nepřestali ani v těchto těžkých časech sledovat,“ dodal.

Kapitán Aera Martin Hladík na dálku souhlasí. „Je hezké, že to fanoušci sledují a zapojují se alespoň takovým způsobem. I jim je stejně jako nám určitě velmi líto, jak sezona skončila,“ uvedl.

Podpora, která nakonec jen poměrně těsně nestačila na setrvání v pavouku, jej nepřekvapila. „Myslím, že máme jednu z nejlepších základen fanoušků,“ naráží na úžasnou atmosféru domácích zápasů, o kterou se pravidelně stará více než šest stovek věrných.

I když zklamání z utnutí soutěže těsně před nejočekávanějšími zápasy třiadvacetiletého smečaře ještě úplně nepřebolelo, bude prý i pro něj zajímavé sledovat, koho fanoušci protlačí až na vrchol.

Z druhého předkola zamířila mezi osmičku Ostrava na úkor Zlína (57:43). Hned v pondělí odstartuje čtvrtfinále. Zapojí se tak už i po základní části šesté Kladno, které čeká souboj s třetím Brnem. Kouč Středočechů Milan Fortuník očekává, že je fanoušci podpoří, ostatně jako po celou sezonu. „Internetovou rodinu máme poměrně širokou, ale víme, že Brno ji má daleko širší,“ řekl trenér Orlů.

Vychází z faktu, že ve finálové sérii ze sezony 2015/16, kdy Brňané hráli o titul s Libercem (2:4), přišlo na jejich půdě v hokejové hale Rondo na poslední utkání série 5556 fanoušků, což je stále divácký extraligový rekord. Aktuální návštěvy jsou podobné kladenským.

Příbram čeká souboj s Karlovarskem. Na palubovce by měl duel jasného favorita v západočeském vítězi základní části. Souboj aktivity fanoušků ale může dopadnout úplně jinak, což naznačuje i trenér Kop: „Náš klub má mnoho skvělých fanoušků, kteří nás dlouhodobě podporují a při zápasech nám vytváří skvělou atmosféru, čehož si vážíme. Bylo tomu tak i v úvodu letošní sezony, ve chvílích, kdy se nám nedařilo. I díky nim jsme se ale dokázali zvednout. Jsou tím naším pověstným dalším hráčem, proto věřím, že to můžeme dotáhnout hodně daleko.“

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník