Turnaj pod názvem Pohár základních škol pořádá Český florbalový svaz a navazuje tak na úspěšný Think Blue Cup. Systém turnaje podle Blanky Markové zůstal stejný jako v předchozích letech. "Jako první na řadu přicházejí okresní kola. Z nich se úspěšné týmy mohou probojovat do krajského finále," popsala učitelka. Odtud pak vede cesta do fáze národního finále, které má dvě skupiny – Východ a Západ. Západní skupinu tvoří výhradně celky z Čech, východní skupinu zbylé kraje České republiky z části Čech, Moravy a Slezska. Ti nejlepší pak postupují do finálového turnaje, kde se utkají o titul mistra České republiky.

Do letošního ročníku bylo podle Blanky Markové přihlášeno téměř 2000 škol. "Po hladkém vítězství v okresním a dokonce i krajském kole, které naši žáci vyhráli bez porážky, jsme postoupili do národního finále," chlubila se Blanka Marková.

Národní finále se hrálo už 22. března ve sportovní hale Na Děkance. "Turnaj byl velmi vyrovnaný, o úspěchu a neúspěchu rozhodovaly jen maličkosti. V klíčovém zápase, ve kterém šlo nejen o bronzové medaile, ale především o poslední účastnické místo mezi republikovou elitou, se nám podařilo ke spokojenosti našich spolužáků a rodičů v hledišti vyhrát," prozradila Marková.

"I tento neúnavný kotel nám pomohl ke třetímu místu a vytouženému postupu do celostátního finále, které proběhne 21. dubna v hale Aréna Sparta Praha," dodala učitelka.

"Už se těšíme na reprezentaci nejenom naší školy a města Kolína, ale i celého Středočeského kraje. Už postup je velkým úspěchem a naše škola je jediná, které se podařilo postoupit dvakrát po sobě," doplnila Blanka Marková.

O tento úspěch se podle jejích slov zasloužili žáci: Vojtěch Mrázek, Matěj Terč, Jan Vyvial, který byl vybrán do all star týmu pro Čechy, Tomáš Hora, Vojtěch Lebeda, Tadeáš Burda, Matěj Švanda, Jan Hurt, Šimon Holoubek, Šimon Protiva, David Hora, Tobiáš Dvořák. "Velkou oporou našim hráčům byla jediná zástupkyně něžného pohlaví ve výhradně chlapecké kategorii, brankářka Adéla Fromová," řekla pyšná učitelka závěrem.